V osmdesáti letech zemřel anglický bubeník Ginger Baker. Společně s Claptonem hrál v kapele Cream

V 80 letech v neděli zemřel anglický bubeník Ginger Baker, známý především z působení ve skupině Cream. Hrál s ním tedy i zpěvák a kytarista Eric Clapton. Na twitteru to oznámila rodina hudebníka.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anglický bubeník Ginger Baker | Foto: Dylan Martinez | Zdroj: Reuters

Baker byl spolu s Charliem Wattsem z Rolling Stones a Mitchem Mitchellem z The Jimi Hendrix Experience jedním z trojice britských bubeníků, kteří ve druhé polovině 60. let významně ovlivnili historii rocku.

Metallica ruší turné v Austrálii, její lídr James Hetfield jde na odvykací kúru

Číst článek

Skupinu Cream tvořil kromě kytaristy Claptona a Bakera ještě baskytarista Jack Bruce. Kapela proslula písněmi jako Sunshine Of Your Love a Badge.

„S hlubokým zármutkem oznamujeme, že Ginger pokojně zemřel dnes ráno v nemocnici,“ uvedla na twitteru Bakerova rodina.

Rodák z jihozápadního Londýna, který chtěl být původně profesionálním cyklistou, se nejprve věnoval jazzu. V roce 1962 nahradil ve skupině britského bluesového hudebníka Alexise Cornera bubeníka Charlieho Wattse, který odešel k Rolling Stones.

Skupina Cream vznikla v roce 1966 a svou činnost ukončila v roce 1968. Baker byl pak členem kapely Blind Faith a později založil jazz-rockovou formaci Ginger Baker's Air Force.

Baker navštívil Nigérii, kde studoval africkou rytmiku, v 80. letech žil v italském Miláně, kde založil bubenickou školu, a na čas zakotvil také v Kalifornii, kde se věnoval funku a africkému jazzu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme