Vladimír Mišík získal šest nominací na Ceny Anděl. Bodovala i kapela Mirai či poslední singl Karla Gotta

Muzikant Vladimír Mišík a také Srdce nehasnou Karla Gotta. To jsou jen některé z letošních nominací českých hudebních Cen Anděl. Kdo nominaci promění ve zlatou sošku Anděla, bude jasné na konci března.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

72letý Vladimír Mišík se se šesti nominacemi probojoval mezi mladou generaci hudebníků. Album Jednou Tě potkám vydal na konci minulého roku, a to po dlouhých devíti letech od předchozí desky.

Spíš texty vyprávím, za pěvce jsem se nikdy nepovažoval, vysvětluje Mišík

Číst článek

Na desce je ryzí písničkářství, skvělé texty. Je krásně zhudebněná a krásně nahraná ve skvělé produkci Petra Ostrouchova. Myslím si, že to je opravdu album s velkým A. Tolik nominací si rozhodně zaslouží,“ říká Jan Vedral, předseda rady České hudební akademie.

Akademici z hudebních řad letos vybírali z více než pěti set desek a písní, které v minulém roce v Česku vznikly. Kapelou roku se stanou buď Mirai, Vypsaná Fixa nebo Zvíře jménem podzim. Mezi zpěvačkami mají šanci Beata Hlavenková, Berenika Kohoutová a Bára Zmeková.

Mezi novinky letošních Andělů patří zavedení nové kategorie pro slovenské album roku, v němž jsou nominovaní Marián Čekovský, Sima Martausová a skupina Nocadeň. „Myslíme si, že česká a slovenská hudební scéna se navzájem velmi ovlivňuje a doplňuje. Jsme rádi, že se nám podařilo tuhle kategorii nově zařadit,“ doplňuje Vedral.

Do nominací v kategorii nejlepší píseň se dostal i poslední singl Karla Gotta Srdce nehasnou, který nazpíval se svojí dcerou Charlotte Ellou. Videoklip se v minulém roce stal nejstreamovanějším na serveru YouTube.

Nejstaršími tuzemskými hudebními cenami bude letos provázet zpěvačka Ewa Farna. Ona sama má několik cen Anděl a na své kolegy, kteří si pro zlatou sošku Anděla přijdou na pódium, se už teď těší.

„Musím se na to pořádně připravit. Zpívání mi je vlastní, nemám trému. Letos je ale potřeba přijít před diváky a mluvit a kolegy provádět tím večerem. Musím se soustředit na nominace, a ne na sebe. Je to pro mě nová role a já jsem šťastná, že přišla. Výzvy je potřeba mít v životě,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál polsko-česká zpěvačka Farna.

29. hudební ceny Anděl se budou předávat 31. března a letos poprvé se otevřou také fanouškům, kteří si na slavnostní večer můžou koupit lístky. Přímý přenos odvysílá Česká televize.

SEZNAM NOMINACÍ NA CENY ANDĚL 2019 V HLAVNÍCH KATEGORIÍCH

Album roku
Chinaski - 11
Mirai - Arigató
Vladimír Mišík - Jednou Tě potkám

Skladba roku
Karel Gott a Charlotte Ella Gottová - Srdce Nehasnou
Berenika Kohoutová - Dělám Stojky
Vladimír Mišík - Jednou

Skupina roku
Mirai
Vypsaná Fixa
Zvíře Jménem Podzim

Objev roku
Bert and Friends
Bára Zmeková
Zvíře Jménem Podzim

Zpěvák roku
D.Y.K
Vladimír Myšík
Pokáč

Zpěvačka roku
Beata Hlavenková
Berenika Kohoutová
Bára Zmeková

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme