Třiadevadesátiletý Aznavour v Praze zpíval, žertoval i tančil. Diváci mu tleskali vestoje

Páteční vystoupení francouzského šansoniéra, skladatele a herce Charlese Aznavoura v pražském Kongresovém centru zakončily ovace vestoje zaplněného sálu. Třiadevadesátiletý umělec arménského původu, který se do metropole vrátil po dvou letech, zpíval, žertoval i tančil. Jako vokalistka ho doprovodila jeho dcera Katia. Po závěrečné písni Emmenez-moi se desítky lidí nahrnuly pod pódium a odměnily Aznavoura záplavou květin.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzsko-arménský zpěvák a herec Charles Aznavour vystoupil v pražském Kongresovém centru. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Za doprovodu šestičlenné kapely a dvou vokalistek zahájil Charles Aznavour více než devadesátiminutové vystoupení písní Les emigrants. Nadšení fanoušci všech generací stále silnějším potleskem provázeli jeho písně, v nichž se míchala radost, nostalgie i naděje.

Ze dna až na úplný vrchol. 'Své publikum miluju,' říká zpěvák Charles Aznavour

Číst článek

„Vůbec se necítím na umírání, to nechám těm, kteří jsou depresivní. Jsem optimista, jakého byste zřídka kde na světě našli," prohlásil před časem Aznavour.

Katia Aznavourová s otcem zazpívala píseň Je voyage. Vedle starších písní zazněla stejně jako před dvěma lety i novější skladba Avec un brin de nostalgie z alba Encores. V programu opět nechyběla píseň Hier encore, k níž pro verzi Karla Gotta napsal český text Když jsem já byl tenkrát kluk Zdeněk Borovec.

Před koncem Aznavour zpívající téměř celý večer ve stoje roztleskal přítomné jednou ze svých nejznámějších skladeb La Boheme, kterou nazpívala česky Hana Hegerová jako Já se vrátím s textem Pavla Kopty. Dále zazněly skladby Mes Emmerdes, Ave Maria nebo Sa Jeunesse.

Cena za celoživotní přínos kinematografii

Aznavour den před svým koncertem převzal na mezinárodním filmovém festivalu Febiofest ve Smetanově síni Obecního domu cenu Kristián za celoživotní přínos kinematografii.

Febiofest ocenil Aznavoura a Kolářovou. 'U filmu jsem měla víc štěstí než rozumu,' řekla herečka

Číst článek

Nahradil původně ohlášenou Catherine Deneuveovou, která se z účasti kvůli náhlé zdravotní indispozici omluvila. Šedovlasý zpěvák hrál ve více než 60 filmech, asi nejznámější roli ztvárnil ve snímku Francoise Truffauta Střílejte na pianistu.

Páteční koncert se uskutečnil v rámci turné, které letos vede z Amsterdamu přes Prahu do Moskvy, Osaky, Tokia a Londýna.

Aznavour zpívající v osmi jazycích za svou osmdesátiletou kariéru složil přes 1000 písní, nahrál desítky alb a prodal přes 100 milionů nahrávek.

V anketě televizní stanice CNN byl Aznavour jmenován Největším umělcem 20. století. Loni v srpnu dostal hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme