Jeden zasazený strom za každé zakoupené tričko. Coldplay přicházejí s novým ekologickým projektem

Za každé zakoupené tričko zasadíme jeden strom. Autorem tohoto hesla není žádný velkoobchodní módní řetězec, jak by si nejspíš mnozí ekologové přáli, ale kapela Coldplay. Ta se ve spolupráci s charitativní organizací One Tree Planted, v překladu Jeden Zasazený Strom, snaží o znovuzalesnění planety právě pomocí prodeje svého kapelního oblečení.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciálně pro účely projektu nechala kapela vytvořit osm nových designových triček. Ty odkazují na osm desek, které Coldplay zatím vydali. Fanoušci tak můžou na hrudi nosit třeba i slavný obraz modrobílých křídel z přebalu alba Ghost Stories, který pro kapelu navrhla britská výtvarnice českého původu Míla Fürstová. Ta popsala spolupráci s Coldplay mimo jiné i v rozhovoru pro Radiožurnál před dvěma lety.

Společně s křídly Míly Fürstové si můžou lidé pořídit také tričko s logem desky Mylo Xyloto, se kterou kapela vystoupila v roce 2011 v Čechách naposledy, nebo s grafikou z nejnovějšího alba Everyday Life. S tím už kapela jednu ekologickou aktivitu spojila. V roce 2019 se rozhodla poprvé nevyrazit s albem na tradiční světové turné, a poukázat tak na environmentální problémy spojené s leteckou dopravou.

„Všichni lidé ze všech možných oborů by se měli zamyslet nad tím, jak svou práci dělat nejen efektivně, ale také správně. Nejkomplikovanější stránkou této věci je asi právě létání. Máme tak rok nebo dva, abychom přišli na to, jak cestovat nejen udržitelným, ale i prospěšným způsobem,” odůvodnil rozhodnutí kapely její frontman Chris Martin v rozhovoru pro BBC.

Své zahraniční fanoušky ale Coldplay nechtěli o živou úpravu nových písní připravit. Celé album tak živě odehráli na střeše ammánské citadely v Jordánsku a záznam zveřejnily na serveru YouTube, kde si ho každý může zdarma přehrát.

Vedle zmíněné organizace One Tree Planted spolupracují Coldplay na novém projektu také s firmou General Standard, která se dlouhodobě zabývá ekologickou a etickou výrobou textilií.

Josef Kaňka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme