Soutěž Concertino Praga zkomplikoval koronavirus. Mladí ruští hudebníci získali vízum na poslední chvíli

Mezinárodní hudební soutěž Concertino Praga míří do finále. Organizátoři zvládli problémy související s koronavirem, kvůli kterému si musela dvojice ruských hudebníků sehnat vízum. Dostala ho na poslední chvíli. Čtveřice talentovaných mladých hudebníků bude v sobotu bojovat o nahrávku v Českém rozhlase. Nejvyšší finanční cenou je pak stipendium v hodnotě pět tisíc eur, tedy přes 130 tisíc korun.

Video Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Petra Maček | Zdroj: Flickr | CC BY-NC-ND 2.0,©

Dvojice ruských hudebníků získala víza v poslední možný den před odletem do Prahy. Letadlo z Moskvy nakonec přistálo v sobotu večer na Letišti Václava Havla. Seděli v něm účastníci nejužšího finále mezinárodní hudební soutěže Concertino Praga: trumpetista Aleksandr Rublev a klavírista Vsevolod Zavidov.

Sérii pátečních Koncertů pro jiné myšlenky završily hity Beatles, filmové melodie a překvapení

Číst článek

Ti se během finálového večera utkají v sobotu 12. září s domácími hudebníky houslistou Danielem Matejčou a klavíristou Janem Schulmeisterem. Hlavní klání vypukne ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v 17.00.

Výkony bude hodnotit porota složená z hudebních osobností. Zasednou v ní například harfistka Jana Boušková, dirigent Jakub Hrůša, houslista Václav Hudeček nebo rakouský flétnista Walter Auer.

Absolutní vítěz soutěže získá možnost natočit vlastní propagační nahrávku v Českém rozhlase. Dalšími cenami jsou stipendia ve výši 5000, 2800 a 1700 eur.

Svůj názor budou moci vyjádřit hlasováním také diváci, kteří tak udělí cenu publika.

Celý koncert bude Concertino Praga vysílat na svých facebookových stránkách. A přímý přenos odvysílá také Český rozhlas Vltava.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme