Shakespearova lebka pod oblohou Planetária Praha. Přijďte si poslechnout rozhlasovou hru Wernera Fritsche

Stanice Český rozhlas Vltava zve na výjimečný rozhlasový zážitek. Pod oblohou Planetária Praha se odehraje příběh, který spojí Shakespearovou lebku, Fausta a Prospera s duchy různých Shakespearových postav. Autorem hry je německý dramatik Werner Fritsch a Shakespearovu lebku napsal dramatik přímo pro Český rozhlas. Werner Fritsch a tvůrci rozhlasové hry se veřejného poslechu účastní osobně a výtěžek ze vstupného předají Nadaci Světluška.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plakát k představení Shakespearova lebka | Zdroj: Český rozhlas Vltava

Sám autor je v příběhu Faustem. V pěsti svírá rozhlasový přijímač, který se stal Shakespearovou lebkou. Pro Fritsche je Faust nejdůležitější figurou, věnoval mu několik svých literárních textů, filmů i rozhlasových pořadů.

Osoby a obsazení: Lebka - Lucie Trmíková, Faust - David Prachař, Prospero - Martin Finger, Puk - Jiří Lábus, duch Macbetha - David Matásek, duch lady Macbeth - Vanda Hybnerová, duch Hamleta - Marek Holý, duch Ofélie - Klára Suchá, duch Šajloka - Jaroslav Haidler, duch Antonia - Ivan Řezáč, duch Titanie - Petra Špalková, duch Oberona- Jan Vondráček, duch hrobníka 1 - Jakub Žáček, duch hrobníka 2 -Petr Čtvrtníček, duch Kalibana - Leoš Noha a další.

Autor: Werner Fritsch, Překlad: Petr Štědroň, Rozhlasová úprava a dramaturgie: Kateřina Rathouská, Autor hudby a hudební spolupráce: Jan Trojan, Zvuk: Martin Klusák, Jan Trojan Režie: Aleš Vrzák

Natočeno v roce 2016. První veřejné uvedení v prostorovém zvuku 5.1

V Londýně vystavují unikátní písemnosti týkající se Williama Shakespeara

Číst článek

Werner Fritsch, narozený v roce 1960 ve Waldsassenu, je německý spisovatel, dramatik, filmař, režisér, autor rozhlasových her a pedagog. Fritsch studoval filozofii, etnologii a literaturu na Ludwig-Maxmilians-Universität v Mnichově. V roce 1987 vyšel jeho román Cherubín, který vzbudil velkou pozornost a získal řadu cen (mimo jiné Cenu Roberta Walsera, 1987).

Od té doby Fritsch zveřejnil řadu próz a divadelních her, rozhlasových her a scénářů. V posledních letech se Werner Fritsch ve zvýšené míře věnoval pedagogické činnosti, po několik semestru byl hostujícím profesorem dramatiky a nových médií na Lipském literárním institutu. Za své četné rozhlasové hry byl několikrát vyznamenán, jako například Cenou ARD za rozhlasovou hru (2007), Prix Marulić (2013) či Bavorskou kulturní cenou (2016).

Fritsch má velmi blízko k Česku, napsal několik zakázkových her pro Český rozhlas, mimo jiné se také zabýval životem a dílem Vladimíra Holana a Bohumila Hrabala, s nímž se dokonce osobně setkal. Werner Fritsch žije střídavě v Hendelmühle a v Berlíně, je členem německého PEN-centra.

Werner Fritsch: Shakespearova lebka           
Prostorový 5.1 poslech rozhlasové hry pod oblohou planetária
Za účasti autora
29.11. / 20.00 / Planetárium Praha
Vstupné: 150 Kč
Výtěžek ze vstupného bude věnován Nadaci Světluška.
Vstupenky zde.

Český rozhlas Vltava, Marika Mazáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme