Zemřel zpěvák a tanečník Daniel Nekonečný. Zakladateli Šumu svistu bylo 52 let

V pražských Řeporyjích zemřel v 52 letech Daniel Nekonečný. Informaci serveru Blesk.cz o skonu zpěváka, showmana, tanečníka a herce potvrdil Radiožurnálu Pavel Novotný (ODS), starosta městské části, kde zpěvák bydlel. Okolnosti úmrtí vyšetřuje policie. Dan Nekonečný před lety vystupoval ve skupině Laura a její tygři, posléze založil vlastní formaci Šum svistu. Zahrál si mimo jiné ve filmech Jak se krotí krokodýli nebo Eliška má ráda divočinu.

Praha (Aktualizováno: 13:26 26. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvák, tanečník, herec a showman Daniel Nekonečný | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Nekonečný, vlastním jménem Konečný, pocházel z Boskovic. Dva roky studoval obor herectví na DAMU, posléze prošel různými povoláními včetně pomocníka v porodnici či hrobníka.

V roce 1990 založil vlastní kapelu Šum svistu, která se uvedla multimediálním vystoupením v Divadle hudby. V následujících letech vydala alba Šum svistu – Rytmy z ráje a Magie ANBS (Magie Absolutně Nejsilnější Blahodárné Síly) z roku 1999, album, z něhož sálají šamanské a magické motivy, které Dan načerpal při setkáních s mágy a šamany.

Umřel Dan Konečný.. Známý jako Nekonečný. Ohromný talent, spolužák z DAMU, zjevení počátku 90.let. Později spíš parodie sama sebe. Točil jsem pro Šum svistu jeden z prvních klipů, obdivoval Danovu originální energii.. Umřel v mých rodných Řeporyjích, neví se proč. Je mi to líto.

13:19 – 26. 03. 2019

44 817

Sólovým projektem bylo album Nekonečný šum, do něhož sám „nazpíval, nařval a do prsou nabušil“ roztodivné melodie.

Hudba Šumu svistu byla plná etnických a exotických prvků a na každém vystoupení se muzika a zpěv prolínaly s karnevalem, ohněm a tanečnicemi. Podle kapelníka byly jejich písně plné „vtipu, smíchu, šarmantních lumpáren a dacanovin“.

Nekonečný si zahrál ve filmu Otakára Schmidta Eliška má ráda divočinu, a dále například ve snímku Jak se krotí krokodýli či televizní sérii Historky od krbu.

Adéla Davidová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme