Desetitisíce fanoušků, obří pódium a největší hity. Kryštof oslaví 25 let dvěma koncerty

Kapela Kryštof se připravuje na koncert na stadionu Evžena Rošického | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Kapela Kryštof bude své čtvrtstoletí slavit ve velkém stylu. Pro fanoušky si přichystala obří pódium, molo zasahující do poloviny hřiště a k tomu ty největší hity pětadvacetileté kariéry. Přípravy na dva víkendové koncerty na pražském stadiónu Evžena Rošického jsou v plném proudu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přípravy na dva víkendové koncerty začaly na stadionu už minulý týden ve středu. První show je vyprodaná, podle pořadatelů přijde čtyřicet tisíc lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Desetitisíce fanoušků, obří pódium a největší hity kariéry. Kryštof oslaví 25 let dvěma koncerty. Přípravy sledoval Ondřej Bambas

Ochuzeni by neměli být ani fanoušci v zadních řadách. Výkon reproduktorů je dvakrát větší, než měli v Edenu Depeche Mode.

„Scéna je celkově široká 61 metrů, což je na české poměry poměrně luxus. Hlavní pódium je pak široké 20 metrů, zbytek tvoří dodesignování a jsou na tom pověšené všechny zvukové technologie a podobně,“ přibližuje produkční vystoupení Jan Lippert.

Samotná skupina zkouší na stadiónu Evžena Rošického už od pondělí. „Včera jsme na pódiu udělali 34 972 kroků, tedy 20,2 kilometru. Dneska jsme slabší, dneska 21 000 kroků, tedy 12,6 kilometru. Ale jsme teprve v půlce,“ popisuje zpěvák Richard Krajčo na přípravách koncertu, které sledoval i Radiožurnál.

Použije kapela i čtecí zařízení?

Choreografie vzniká až na místě. Skupina tráví na stadionu celé dny. Náročnost příprav potvrzuje i saxofonista Nikos Kuluris. „Běhat po pódiu, pamatovat si všechno a chovat se u toho přirozeně je při koncertě nejsložitější. Bylo to tak i u Srdcebeatu,“ vzpomíná.

A co když někdo z členů zapomene text? Podle Krajča se kapela může připravit i na tenhle problém.

„Čtecí zařízení máme připravené, ale ještě jsme ho nevytáhli. Uvidíme, jestli ho vytáhneme, jestli ho budeme potřebovat. Nikdy jsme to nepoužívali. Bohužel máme jenom dvě a jak je to pódium velké, tak se nedokážeme domluvit, kde by měla být a komu by měla sloužit,“ upřesňuje zpěvák kapely.

Koncertem na pražském stadionu Evžena Rošického zahajuje Kryštof své pětadvacetileté narozeniny. Začátek to ale může být i pro něco dalšího.

„Měl jsem vždy ambice to někam hnát a plnit si sny, ale to už teď nemám. Mám pocit, že si to tady odehraju, hrozně se na to těším a doufám, že to bude pro nás i naše fanoušky krásný zážitek. A pak možná začne s tou kapelou úplně něco jiného, něco nového, možná úplně malého. Možná začneme hrát jazz, nevím. Pro mě se tím uzavře jedna velká éra té kapely. A co bude dál, bude třeba pro mě samého překvapením,“ směje se Krajčo.

Takzvaný Vysněný stadión, jak pojmenovala skupina vystoupení, otevře své brány o víkendu už ve tři hodiny odpoledne. Před kapelou Kryštof zahrají tři české kapely - Hodiny, Sebastian a Jelen.

Ondřej Bambas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme