Koncerty Eda Sheerana patří mezi nejnavštěvovanější hudební akce, do Prahy přilákaly 150 tisíc diváků

Dva koncerty zpěváka Eda Sheerana přilákaly do Prahy celkem 150 000 diváků. Lístky na vystoupení v Letňanech 7. července byly vyprodány během několika hodin, pořadatelé proto přidali druhý koncert. I pondělní vystoupení se zařadilo mezi nejnavštěvovanější koncerty v Česku. O počtech návštěvníků informoval za pořádající agenturu Charmenko CZ Roman Helcl.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ed Sheeran zahrál hity jako Shape of You | Foto: Tereza Čemusová | Zdroj: Český rozhlas

Tabulce největších koncertů v Praze vévodí vystoupení Rolling Stones ze srpna 1995, na Strahovský stadion tehdy dorazilo na 130 000 lidí, jen o 10 000 méně fanoušků pak o rok a měsíc později přilákal na Letenskou pláň zpěvák Michael Jackson.

Téměř stejný počet lidí přišel také v září 1994 na Strahov na koncert kapely Pink Floyd.

„Jsme nadšení, že se nám podařilo přiblížit k první trojce nejnavštěvovanějších koncertů v České republice, byť ten náš se konal během dvou dnů. Velikostí se může zapsat mezi největší vystoupení této dekády,“ uvedla za organizátory Michaela Jiráčková.

Ed Sheeran zahrál hity jako Shape of You. Jeho koncert byl za posledních 15 let největší v Česku

Číst článek

Atraktivitu pražského koncertu podle pořadatelů zvýšil fakt, že populární umělec vynechal okolní státy jako Polsko nebo Slovensko. Do Česka se vrátil po čtyřech letech po svojí vyprodané tuzemské premiéře v Tipsport Areně.

Mezi rekordmany

Na nedělním koncertu bylo v hledišti téměř 80 000 návštěvníků, do Letňan dorazilo předtím nejvíce lidí před třemi lety na koncert AC/DC, který sledovalo 60 000 fanoušků. Podobný počet lidí jako první ze dvou koncertů Sheerana přilákalo ještě vystoupení U2 (srpen 1997), slovenské kapely Elán (září 2003) nebo českého Kabátu (září 2014).

Britský zpěvák, skladatel a textař Ed Sheeran, považovaný za jednu z nejvýraznějších osobností současné popové hudební scény, přijel do Prahy v rámci svého evropského turné Divide 2019. Osmadvacetiletý hudebník má čtyři trofeje Grammy, pětkrát získal Brit Award a řadu dalších prestižních cen.

Na konci roku 2017 obdržel Sheeran Řád britského impéria za své aktivity v oblasti hudby a charity. Sheeranovy koncerty patří v současné době k nejprodávanějším na světě. Podle loňského žebříčku časopisu Forbes je Sheeran třetím nejlépe placeným hudebníkem na světě, loni vydělal 110 milionů dolarů, tedy v přepočtu 2,5 miliardy korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme