Elton John odkládá evropskou část turné na rok 2023. Musí na operaci se zraněnou kyčlí

Britský zpěvák a skladatel Elton John ve čtvrtek oznámil, že odkládá evropskou část svého turné na rok 2023. Uvedla to agentura AP, podle které musí popová hvězda podstoupit operaci zraněné kyčle.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský zpěvák a skladatel Elton John | Foto: Mario Anzuoni | Zdroj: Reuters

Čtyřiasedmdesátiletý zpěvák měl letos vystoupit v několika evropských městech včetně Mnichova, Paříže či Londýna v rámci svého rozlučkového turné s názvem Farewell Yellow Brick Road.

Afektovaný, teatrální a zdrcující. Muzikál Rocketman skvěle zachycuje esenci Eltona Johna

Číst článek

Odklad se netýká České republiky, kde zpěvák odehrál svůj poslední koncert v květnu 2019 ve vyprodané O2 areně. Při té příležitosti se rozloučil s českými fanoušky.

Němci, Britové, Francouzi nebo Španělé se ho dočkají až v roce 2023. Zpěvák již přesunul data všech evropských koncertů, které jsou k nalezení na jeho webových stránkách. V roce 2022 má koncertovat ve Spojených státech.

Praha přivítá Eltona Johna, zakončuje svou hudební cestu delší než půl století

Číst článek

Elton John řekl, že v létě upadl na tvrdém povrchu a od té doby trpí bolestí. „Navzdory intenzivní fyzioterapeutické a specializované léčbě se bolest stále zhoršuje a vede ke zvýšeným pohybovým obtížím. Doporučili mi, abych operaci podstoupil co nejdříve, pokud se chci vyhnout dlouhodobým komplikacím a vrátit se do dobré fyzické kondice,“ uvedl zpěvák v prohlášení.

Fanouškům slíbil, že koncerty odehraje v roce 2023 a postará se, aby čekání na ně stálo za to. Operace by neměla ovlivnit americkou část turné. Elton John uvedl, že lednový koncert v New Orleans by měl odehrát podle plánu.

Zpěvák turné, které by mělo být jeho posledním, zahájil 8. září 2018 v Allentownu v Pensylvánii. Šňůru přibližně 300 koncertů pak v březnu 2020 přerušila pandemie covidu-19.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme