Festival Eurosonic je letos zaměřen na českou a slovenskou hudbu. Radio Wave nabízí online z Gronigenu

Největší evropský showcaseový hudební festival Eurosonic v nizozemském Groningenu je letos zaměřen na mladé české a slovenské hudební projekty. Jednou z hvězd letošního ročníku bude zpěvačka Hellwana, vítězka posledního ročníku hudebně exportního projektu Czeching, která na začátku ledna za finanční podpory Radia Wave vydala nové EP Phases. Právě Radio Wave v online reportáži festival sleduje.

Groningen (Nizozemsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radio Wave na festivalu Eurosonic | Foto: Jakub Kaifosz | Zdroj: Radio Wave

Kromě Hellwany se letos na Eurosonicu představí i Zabelov Group, Thom Artway, Lazer Viking, Manon Meurt, Lenka Morávková a Bohemian Cristal Instrument, Floex & Tom Hodge, Lenny nebo Mydy Rabycad, ze slovenských projektů pak Isama Zing, Katarina Máliková, The Ills, nvmeri a další.

Na Eurosonicu se už podařilo prorazit celé řadě známých kapel a interpretů, ceny tam dříve získali například Adele, Anna Calvi, Mumford and Sons nebo Lykke Li. Těsně před svým největším úspěchem na festivalu hráli i James Blake a Jessie Ware, rappeři Stormzy a Rejjie Snow nebo Silvana Imam.

Moderátor Radia Wave Kuba Kaifosz je na místě a přímo v centru festivalového dění vyzpovídá kapely i profesionály z hudebního byznysu a spolu s posluchači bude poznávat mladé evropské hudební talenty. „V živém vysílání se zaměříme nejen na otázku přínosu hudebního exportu pro lokální scény a umělce. Kromě rozhovorů s experty v oboru a známějšími kapelami nejen z Čech a Slovenska dáme prostor i pomyslným nováčkům,“ říká Kaifosz.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme