Festival Struny podzimu představí postminimalismus nebo irskou lidovou hudbu s jazzovým prvkem

Jaké budou letošní Struny podzimu? 21. ročník této tradiční hudební přehlídky poodkryl další novinky. Jednou z hlavních částí programu bude i oratorium Anthracite Fields americké skladatelky Julie Wolfe, se kterou vystoupí dvě tuzemské hudební hvězdy - Dan Bárta a Tonya Graves. Na tomto koncertu 7. listopadu ve Fóru Karlín zaznějí americké písně z hornického prostředí.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Toto dílo bylo v Americe už několikrát provedeno, na půdě evropské, myslím, ještě ne. Je to velká událost,“ říká Radiožurnálu umělecký ředitel festivalu Struny podzimu Vilém Spilka.

Anthracite fields z dílny postminimalistické skladatelky Julie Wolfe získalo před dvěma lety prestižní Pulitzerovu cenu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké budou letošní Struny podzimu?

Sólovou složku tohoto koncertu, který připomíná pohnutou historii uhelných dolů severovýchodní Pensylvánie na přelomu dvacátého století, doplňují i dvě osobnosti z českého prostředí – Dan Bárta a Tonya Graves.

„Já jsem poslouchala celé Anthracite fields a je to něco jiného, než co normálně dělám. Ale je to nové dobrodružství a myslím, že to dopadne docela dobře,“ říká Radiožurnálu americká zpěvačka žijící v Čechách Tonya Graves. 

Toto velkolepé oratorium pro sbor a instrumentální sexteto vystoupí sedmého listopadu v pražském Fóru Karlín. Desítku hlavních koncertů letos zahájí 20. listopadu The Gloaming. V Česku vystoupí úplně poprvé.

„Kapela, která se zabývá irskou lidovou hudbou, ale mísí ji s jinými velice zajímavými vlivy; například s jazzem. Je to kapela, která funguje asi pět let, ale je složena z velkých legend tohoto žánru a myslím, že je to velká událost pro všechny fanoušky irského folku a nejen jeho,“ doplňuje Spilka.

Organizátoři tvrdí, že se lístky velmi rychle prodávají. Ale na většinu koncertů v době uzávěrky článku ještě zbytky lístků jsou. 

Zuzana Filípková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme