Hvězda krále rokenrolu pomalu zhasíná. Mladí už Elvise neposlouchají

Třetina mladých Britů nikdy neslyšela žádnou píseň krále rokenrolu. Sláva Elvise Presleyho totiž s nástupem mladé generace upadá. Možná je to tím, že Elvisovu hudbu předčila jeho image.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elvis Presley | Foto: Sony Music

Pro mnohé generace bude Elvis vždycky král rokenrolu, přestože od jeho smrti letos uplyne čtyřicet let. Mladší ročníky to ale mají jinak – podle průzkumu marketingové společnosti YouGov totiž skoro třetina Britů mezi 18 a 24 lety nikdy neslyšela žádnou Elvisovu píseň.

Preslyho hudbu si denně nepouští nikdo z oslovených této věkové kategorie. Jednou do měsíce si ji pustí 8 procent respondentů.

Život Elvise Presleyho připomene nová minisérie. Poprvé se bude natáčet v jeho sídle Graceland

Číst článek

Argument, že jsou Presleyho písničky staré, a proto neatraktivní, se ale ukázal jako nepřesvědčivý, protože zhruba čtvrtina mladých lidí v průzkumu zároveň odpověděla, že má ráda písničky od Beatles nebo Davida Bowieho.

Elvisova image nad jeho hudbu 

Britský Guardian se na důvod úpadku Elvisovi slávy zeptal profesora hudby z Univerzity v Leedsu Davida Hesmondhalgha. Podle jeho názoru se popularita interpretů, jejichž image časem přeroste jejich muziku, prostě jednou opadne.

Mladí nevědí nic o Elvisově hudbě, a jak ukázal průzkum, mnozí ji ani neslyšeli. Ale to, jaké oblečení nosil nebo jak zemřel, to jim v hlavě uvízne. Pravda, falešní Elvisové jsou třeba ve Spojených státech pořád populární, jenže málokomu jde ve skutečnosti o to, co a jak dobře zpívají.

Tea Parkanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme