Hvězda krále rokenrolu pomalu zhasíná. Mladí už Elvise neposlouchají

Třetina mladých Britů nikdy neslyšela žádnou píseň krále rokenrolu. Sláva Elvise Presleyho totiž s nástupem mladé generace upadá. Možná je to tím, že Elvisovu hudbu předčila jeho image.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elvis Presley

Elvis Presley | Foto: Sony Music

Pro mnohé generace bude Elvis vždycky král rokenrolu, přestože od jeho smrti letos uplyne čtyřicet let. Mladší ročníky to ale mají jinak – podle průzkumu marketingové společnosti YouGov totiž skoro třetina Britů mezi 18 a 24 lety nikdy neslyšela žádnou Elvisovu píseň.

Preslyho hudbu si denně nepouští nikdo z oslovených této věkové kategorie. Jednou do měsíce si ji pustí 8 procent respondentů.

Život Elvise Presleyho připomene nová minisérie. Poprvé se bude natáčet v jeho sídle Graceland

Číst článek

Argument, že jsou Presleyho písničky staré, a proto neatraktivní, se ale ukázal jako nepřesvědčivý, protože zhruba čtvrtina mladých lidí v průzkumu zároveň odpověděla, že má ráda písničky od Beatles nebo Davida Bowieho.

Elvisova image nad jeho hudbu 

Britský Guardian se na důvod úpadku Elvisovi slávy zeptal profesora hudby z Univerzity v Leedsu Davida Hesmondhalgha. Podle jeho názoru se popularita interpretů, jejichž image časem přeroste jejich muziku, prostě jednou opadne.

Mladí nevědí nic o Elvisově hudbě, a jak ukázal průzkum, mnozí ji ani neslyšeli. Ale to, jaké oblečení nosil nebo jak zemřel, to jim v hlavě uvízne. Pravda, falešní Elvisové jsou třeba ve Spojených státech pořád populární, jenže málokomu jde ve skutečnosti o to, co a jak dobře zpívají.

Tea Veseláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme