Skladatel, který zasáhl generace. Hudební nakladatelství Českého rozhlasu pořádá koncert písní Karla Svobody

Tři oříšky pro Popelku, Noc na Karlštejně, Včelka Mája, Jak se budí princezny, Cirkus Humberto nebo Létající Čestmír – to je jen malý výběr filmů a seriálů, k nimž složil hudbu zesnulý skladatel Karel Svoboda, který by před necelým měsícem oslavil osmdesát let. Melodie z těchto snímků zazní druhou lednovou sobotu v domě u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Libuše Šafránková a Pavel Trávníček ve filmu Tři oříšky pro Popelku | Zdroj: Barrandov Studio

Koncert se uskuteční u příležitosti vydání nové notové publikace Nejznámější filmové melodie Karla Svobody v úpravě Martina Hyblera pro čtyři ruce. Publikace je převedena i do Braillova notopisu. Událost pořádá hudební nakladatelství Českého rozhlasu. Známé skladby zahrají žáci základních uměleckých škol z České republiky, posluchačů konzervatoře Jana Deyla, Davida Marečka a Iva Kahánka. Událostí bude provázet Naděžda Hávová.

Karel Gott se vrací na koncertní pódia. Po čtyřech letech zazpívá v pražské O2 areně

Číst článek

Na akci spolupracuje rovněž Galerie hlavního města Prahy. Koncert, který je již vyprodaný, se uskuteční v sobotu 12. ledna od 11 hodin v domě u Kamenného zvonu na pražském Staroměstském náměstí.

Karel Svoboda byl český skladatel filmové, muzikálové a populární hudby. Byl autorem, jemuž se dařilo tvořit dílo, které je téměř i po padesáti letech své existence stále vyhledávané snad všemi generacemi posluchačů i hudebníků. Spolupracoval s osobnostmi jako Karel Gott nebo Jiří Štaidl. V roce 1965 dostal stálé angažmá v divadle Rokoko a začal skládat písně pro tehdy vycházející hvězdy Václava Neckáře, Martu Kubišovou a Helenu Vondráčkovou. Zemřel náhle koncem ledna 2007, spáchal na zahradě své vily sebevraždu.

gol Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme