Na Štědrý den se rozezní pařížská katedrála Notre-Dame. Vánoční koncert bude první akcí od požáru

Na Štědrý večer zazní v katedrále Notre-Dame v Paříži vánoční koncert, první od požáru gotické památky v dubnu 2019. Koncert bude bez účasti veřejnosti a živě ho bude přenášet televizní stanice France2, informovala v pondělí agentura AFP s odvoláním na pařížského arcibiskupa Michela Aupetita.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pařížská katedrála Notre-Dame | Foto: Chau-Cuong Lê | Zdroj: Reuters

Pod taktovkou dirigenta Henriho Chaleta vystoupí 20 členů pěveckého sboru v doprovodu přenosných varhan a sólistů Julie Fuchsové (soprán) a Gautiera Capuçona (violoncello).

Katedrála vyhořela 15. dubna 2019. Od té doby arcibiskup v pařížském svatostánku slavil jen jednu malou mši pro kněze a uspořádal jedno komorní setkání o Velikonocích.

Dělníci teprve před týdnem dokončili demontáž lešení na pařížské katedrále Notre-Dame, které rozsáhlý požár poškodil. Z památky museli odstranit zhruba 200 tun žárem zdeformovaných kovových tyčí, práce trvaly téměř půl roku.

A grand lady rises.

Reconstruction of Notre Dame Cathedral in Paris reaches turning point with the removal of the last portions of scaffolding that melted during the April 2019 fire

u.afp.com/3Fhr

📸 Martin Bureau

03:15 – 25. 11. 2020

63 191

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme