VIDEO: Klip roku MTV vyhrála Taylor Swift se skladbou, ve které kritizuje homofoby

Klipem letošního roku se na předávání hudebních cen MTV stalo video k písni You Need to Calm Down americké zpěvačky a písničkářky Taylor Swift. Ocenění písně léta si pak v pondělí večer místního času (v úterý nad ránem našeho času) odnesli americká zpěvačka Ariana Grande a americké duo Social House za píseň Boyfriend a cenu za celoživotní dílo získala jako vůbec první rapperka Američanka Missy Elliott.

Newark (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pilně pracuji přes dvě desetiletí a nikdy jsem si nepomyslela, že zde budu stát a přebírat tuto cenu,“ řekla Missy Elliott o ocenění Michael Jackson Video Vanguard, které nese jméno na počest slavného zesnulého zpěváka.

V děkovném projevu vzdala hold někdejší americké ikoně R&B Aaliyah, se kterou spolupracovala a ke které měla blízko. V neděli od skonu Aaliyah uplynulo 18 let. „Aaliyah, miluji tě a chybíš nám,“ řekla Missy Elliott.

Swift v děkovné řeči zdůraznila, že o ceně rozhodli fanoušci. „V první řadě tak chci poděkovat fanouškům, protože ve videu je několik upozornění, takže hlasy pro toto video znamenají, že stojíte o svět, kde s námi všemi jednají rovnocenně,“ řekla.

Klipem Swift kritizuje homofoby i její nenávistníky, poznamenala AP.

Za klip získala Swift i cenu za šíření dobra. Toto ocenění portál Study Breaks díky upozorňování na sociální problémy označil za vůbec nejdůležitější, ač je tato kategorie často opomíjena.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme