Gott na koncertu Českého rozhlasu převzal cenu pro Hvězdu století. Největším hitem se stala Modlitba pro Martu

Český rozhlas se v neděli 28. října připojil k oslavám 100. výročí vzniku Československé republiky koncertem největších hitů století v podání předních českých interpretů. Hvězdou století byl vyhlášen Karel Gott, písní století se stala Modlitba pro Martu, kterou před zaplněným Staroměstským náměstí zazpíval Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Speciální koncert zahájilo vystoupení Tomáše Kluse a jeho Cílové skupiny. Slovenskou stranu následně zastoupila pop-rocková skupina No Name. Od 16.30 návštěvníkům zazpívali Lucie Bílá, Eva Pilarová, Jiří Suchý, Jaroslav Uhlíř, Helena Vondráčková a další za doprovodu Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, který speciálně pro tuto akci upravil písně ikonické pro hudební tvorbu uplynulých deseti dekád. Největší hit století Modlitbu pro Martu zazpíval Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu.

Speciální ocenění Hvězda století převzal Karel Gott z rukou generálního ředitele Českého rozhlasu Reného Zavorala, který Mistrovi věnoval jeho první rozhlasovou nahrávku písně s názvem Měsíční řeka z roku 1963.

Deset největších hitů, které zazněly na Staroměstském náměstí, vybrali v anketě 100 hitů republiky posluchači Českého rozhlasu Dvojka.

Výsledky ankety 100 hitů republiky

1. místo – Modlitba pro Martu (1968)
2. místo – Česká písnička (1932)
3. místo – Škoda lásky (1945)
4. místo – Píseň pro Kristýnku (1954)
5. místo – Ach, ta láska nebeská (1962)
6. místo – Holky z naší školky (1982)
7. místo – Holubí dům (1974)
8. místo – Půlnoční (2011)
9. místo – Dlouhá noc (2001)
10. místo – Hezká vzpomínka (1926)

Blanka Bumbálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme