‚Sto let je jen začátek.‘ Koncert na oslavu 100 let rozhlasu sledovalo v Riegrových sadech 20 tisíc lidí

Na koncert k oslavám 100 let Českého rozhlasu ve čtvrtek večer do Riegrových sadů v Praze dorazilo podle organizátorů přes 20 000 lidí všech generací. Zaplnili plochu atletického stadionu i jeho okolí. Mnozí sledovali dění na pódiu na velkoplošné obrazovce umístěné na travnaté ploše za plotem. Ve 20:15 si přítomní za projekce historických fotografií připomněli přesný začátek pravidelného vysílání Československého rozhlasu.

Praha (Aktualizováno: 22:20 18. 5. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na několikahodinovém koncertu se v krátkých vystoupeních představili Marek Ztracený, Chinaski, Mirai, Aneta Langerová, Lenka Filipová, Zdeněk Svěrák, Petr Malásek, Michael Kocáb, Dagmar Pecková nebo Kateřina Marie Tichá & Bandjeez.

V 19.00 se stal koncert součástí slavnostního vysílání Českého rozhlasu, v němž jako první zazněla píseň Chválím tě, země má v podání Zdeňka Svěráka a Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu.

Český rozhlas chystá den otevřených dveří. Návštěvníci nahlédnou do tajů novinářského řemesla

Číst článek

U příležitosti jubilea Českého rozhlasu z obrazovky umístěné nad pódiem k divákům promluvili prezident Petr Pavel, zpěvačka Marta Kubišová, judista Lukáš Krpálek, tenistka Barbora Strýcová nebo divadelník Jiří Suchý.

„Mně bude sto let za osm a půl roku, tak nám oběma přeju, aby se nám s rozhlasem dařilo vše, na co sáhneme,“ vzkázal Suchý.

Program doplňoval živý komentář Jana Pokorného z mobilního studia R-stream, který koncert propojil s posluchači Radiožurnálu, Dvojky a regionálních stanic Českého rozhlasu. Improvizované zprávy za potlesku posluchačů odvysílala moderátorka Jana Gulda.

Program připomněl také některé již nežijící umělce, jejichž hlasy zněly z vysílání Českého rozhlasu. Aneta Langerová za přednatočeného doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu zazpívala píseň Karla Kryla Nevidomá dívka, Rachel Skleničková duet Čistý svet přednesla společně s promítaným obrazem Miroslava Žbirky.

Rozhlasto

U příležitosti 100. narozenin se bude také 20. května konat Den otevřených dveří budov rozhlasového komplexu na pražských Vinohradech a regionálních studií Českého rozhlasu.

Přál bych si, aby 100 let bylo jen začátek. K tomu je třeba i standardní financování, říká šéf RTV Slovenska

Číst článek

Český rozhlas vydává ke svému 100. výročí knihu s názvem Rozhlasto, která představuje 100 rozhlasových let ve fotografiích, plakátech a dokumentech z fondů Archivu Českého rozhlasu.

Křest obrazové publikace se uskutečnil na 28. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy v Praze. Symfonický orchestr Českého rozhlasu se k oslavám 100 let rozhlasu přihlásí několika koncerty na letošních festivalech. Mimo jiné ve čtvrtek vystoupil na festivalu Pražské jaro.

Aktuální výsledky výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 4. čtvrtletí 2022 a 1. čtvrtletí 2023 zaznamenaly posílení poslechu většiny stanic Českého rozhlasu a zároveň i rekordní podíl Českého rozhlasu na rozhlasovém trhu.

Neposlouchanějším rádiem byl v posledních dvou čtvrtletích Radiožurnál s 882 000 posluchači, což je proti loňskému druhému pololetí nárůst o 21 000.

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme