Kapela Mňága a Žďorp zahrála ze střechy brněnského mrakodrapu. Doprovodil ji host Miro Žbirka

Nad Brnem se v sobotu večer nesla hudba skupiny Mňága a Žďorp. Muzikanti z Valašského Meziříčí spolu s hostem Miroslavem Žbirkou zahráli z předposledního patra výškové budovy v Šumavské ulici. Koncert zároveň přenášeli přes internet - několik písniček zdarma, zbytek po zakoupení „vstupenky“.

Brno (Aktualizováno: 21:19 24. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výšková budova je momentálně v rekonstrukci. Z horních podlaží zůstal dočasně jen betonový skelet bez vnějšího pláště, vznikl tak prostor s panoramatickým výhledem na Brno.

Když nemůžete za hudbou, musí ona za vámi. Online koncert chystají Monkey Business nebo Tomáš Klus

Číst článek

Kapela nepřišla ani o potlesk fanoušků. Z Björnsonova sadu a okolí právnické fakulty ji povzbuzovalo několik desítek lidí. Kapela pro ně připravila kromě posílené zvukové aparatury také světelnou show.

Mňága a Žďorp sestavila koncert hlavně ze známých skladeb, hned ze začátku zazněl třeba Hodinový hotel nebo Něgdy. Asi po půl hodině se připojil Žbirka, v doprovodu kapely zahrál například 22 dní a Len s ňou.

Jiná perspektiva

„Vidím Brno z úplně jiné perspektivy. Myslel jsem si , že jsem už zažil v životě všechno - a podívejte se, koncert Mňágy a Žďorp na střeše. To jsem nečekal, ale těším se na to,“ řekl Žbirka před začátkem.

Hudebníci v Česku už mnoho měsíců nemohou kvůli pandemii koronaviru vystupovat naživo. Kapela z Valašského Meziříčí ale činnost nepřerušila, pravidelně hraje pro fanoušky on-line. Nyní dokonce vyrazila na „jarní on-line šňůru“ streamovaných koncertů.

„Nikdy jsem nevěděl, jak přesně hudebníci zvládají pandemii, ale náš způsob mi naprosto vyhovuje,“ uvedl frontman kapely Petr Fiala. Na další sobotní večery si muzikanti pozvali třeba Jarka Nohavicu, Karla Plíhala, Romana Holého nebo Vypsanou Fixu. Koncerty lze sledovat na webu live.mnaga.cz.

OBRAZEM: Jak vznikalo album Třecí plochy Mňágy a Žďorp, která hostí třetí Koncert pro jiné myšlenky

Číst článek

Petr Fiala, frontman a zpěvák kapely Mňága a Žďorp měl k výběru z mrakodrapu tři důvody, jak uvedl pro Radiožurnál. Prvním bylo, dát lidem vědět, že kapela i v koronavirové krizi stále funguje a hraje. Zadruhé má mrakodrap symbolickou funkci v tom, že se lidé mají občas dívat na současnou situaci z nadhledu. A třetím důvodem je, že nadhled z mrakodrapu dal kapele možnost dodržet absolutně bezpečný odstup od diváků, kteří koncert sledovali z parku pod mrakodrapem.

Koncert se připravoval v pátek, kdy kapela do 19. patra vystěhovala aparaturu a postavila pódium. Do desáté hodiny večerní probíhala zvuková zkouška a připravovala se světla. Kvůli síle reflektorů bylo nutné obeznámit brněnské letiště, světla by totiž mohla mást piloty letadel. 

David Macháček, nk, onz, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme