Kytarista Rolling Stones prodělal operaci kvůli rakovině plic, kouřit přestal po narození dcer

Ronnie Wood, kytarista slavných Rolling Stones, podstoupil v květnu kvůli rakovině operaci plic. Lékaři mu zasaženou část tkáně odoperovali a nyní se již nemoc dále nešíří. Sedmdesátiletý hudebník o problémech, kterými si prošel, promluvil až v nedělním rozhovoru pro týdeník The Mail on Sunday.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Charlie Watts, Ronnie Wood, Mick Jagger and Keith Richards (zleva) na otevření výstavy o své kapele Rolling Stones | Zdroj: Reuters

„Nyní jsem v pořádku. Ale chodím každé tři měsíce na kontroly. Přišli na to včas,“ řekl Wood v rozhovoru, který vyšel u příležitosti chystaného vydání knihy Ronnie Wood: Artist (Ronnie Wood: Umělec) s jeho kresbami a malbami. Kniha by měla vyjít tento měsíc. Nádor Woodovi lékaři odhalili při rutinní prohlídce.

Jagger ukázal světu dva nové singly. Jsou o úzkosti z dění ve světě

Číst článek

Wood se v rozhovoru svěřil také s obavami, které ho provázely, když čekal na výsledky. „Byl jsem připraven na špatné zprávy, ale také jsem věřil, že to dobře dopadne. Kromě doktorů a mě o tom nikdo nevěděl, nechtěli jsme nikomu připravit takové peklo, jakým jsem procházel,“ přiznal Wood.

Než mu přišly výsledky, byl prý připraven odmítnout chemoterapii. „Nechtěl jsem přijít o vlasy,“ vysvětlil kytarista proslulý i hustou tmavou kšticí. Nakonec měl ale štěstí, prý při něm vždycky stál anděl strážný – při všech jeho excesech rockového hudebníka.

Ještě než mu lékaři diagnostikovali rakovinu, přestal Wood už loni kouřit. Udělal to prý kvůli svým dvojčatům holčičkám Gracie Jane a Alice Rose, které se narodily loni 30. května. S jejich matkou, o tři desítky let mladší Sally Humphreyovou, se oženil v prosinci 2012.

Ronnie Wood přišel do kapely Rolling Stones v roce 1975, kdy vystřídal kytaristu Micka Taylora. První album, které s kapelou nahrál, byla v roce 1975 deska Black and Blue. Od té doby společně vydali dalších jedenáct alb, to poslední s názvem Blue & Lonesome vyšlo loni.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme