Madonna slaví 60. ‚Jsou i lepší zpěvačky. Hvězdu z ní dělá humbuk kolem,‘ říká publicista

Zpěvačka, tanečnice, herečka, režisérka a v 80. letech také sexuální symbol. Možná její písničky neposloucháte, ale určitě některé znáte. Popová královna Madonna ve čtvrtek slaví šedesátiny.

Audio Lisabon Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madonna v září 2016 | Zdroj: Profimedia

První velký hit Madonny - Holiday. Vyšel před 35 lety na jejím vůbec prvním albu s názvem Madonna. Cesta k němu ale nebyla vůbec jednoduchá. Z rodného Michiganu přišla do New Yorku s pouhými 35 dolary v kapse. „Jeden čas se živila jako tanečnice, jeden čas dokonce fotila lechtivé fotografie. Teprve potom začala zpívat, ale ne sólově – ve skupině. Teprve potom se propracovala k prvnímu ‚elpíčku‘,“ doplňuje hudební publicista Miloš Skalka pro Radiožurnál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celý příspěvek o Madonně

Už v polovině 80. let byla Madonna středem pozornosti nejen u hudebních fanoušků. Novou ikonu populární hudby totiž utvářely také provokativní módní doplňky, ale i jedinečné koncerty.

„Tahle velká show je právě Madonna, protože když se podíváme na světovou hudební scénu, je na ní nepochybně spousta daleko lepších zpěvaček. Ale co dělá Madonnu Madonnou je právě ten obrovský humbuk kolem ní – sexuální dráždivost, marketing, reklama, spolupráce se špičkovými hudebními designéry, výtvarníky. Třeba Jean-Paul Gaultier pro ní navrhl dnes už ikonické podprsenkové trychtíře,“ říká Skalka.

Madona se českým fanouškům představila v roce 2015. Do Prahy tehdy přijela s albem Rebel Hearts. Taneční písničky královny popu znají posluchači po celém světě.

Madonna má na svém kontě několik desítek hudebních ocenění - ale i filmových. V roce 1996 získala Zlatý glóbus za roli v muzikálu Evita.

Kvůli fotbalové kariéře jednoho ze svých synů se nedávno přestěhovala do portugalského Lisabonu. Právě tahle evropská metropole ji prý inspirovala k novému albu, které by mělo vyjít do konce roku.

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme