Heavymetalová abeceda. Kapela Metallica vydává obrázkovou knihu pro děti

Americká heavymetalová kapela Metallica, známá svými temnými texty a ohnivými šou, vstupuje na trh dětské literatury. Na podzim plánuje vydat obrázkovou knihu s názvem The ABCs of Metallica (Abeceda Metallicy). Skupina to oznámila ve čtvrtek na svých webových stránkách. Část výtěžku z prodeje připadne neziskové organizaci All Within My Hands, skrz níž Metallica podporuje vzdělávání a boj proti hladu.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koncert kapely Metallica v Lisabonu (foto z května 2019) | Foto: Jeff Yeager | Zdroj: Metallica

„Vychází nám nová kniha a tentokrát se rýmuje,“ uvádí skupina na svých stránkách. Jak název napovídá, ilustrovaná kniha bude pokrývat historii Metalliky od A do Z.

„Každé písmeno abecedy zvýrazňuje krok naší cesty – od našich začátků a hraní po garážích přes album Master of Puppets až po zajímavosti o nás,“ píše čtveřice v oznámení.

Jak připomíná magazín Rolling Stone, kapela bude po většinu léta na turné po evropských stadionech a festivalech. V půli srpna se chystá také do pražských Letňan.

Metalové seskupení zahrálo v české metropoli naposledy loni v dubnu, kdy rozezpívalo celou O2 arenu svou verzí písně Jožin z bažin.

kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme