Metronome Festival završili hvězdní Kraftwerk, ohlas publika sklidila i skotská kapela Primal Screm

Slavná britská kapela Primal Scream, německá elektronická legenda Kraftwerk, britská kytaristka Anna Calvi či domácí průkopníci elektronické hudby Ohm Square přilákali návštěvníky na druhý, závěrečný den festivalu Metronome. Mezi čtyřmi desítkami vystoupení byl i projekt Hlasy svobody, v němž se večer s připomínkou 30. výročí sametové revoluce představily zpěvačky Lenka Filipová, Bára Poláková, Emma Smetana, Tereza Černochová či Monika Načeva.

Sledovali jsme online Praha (Aktualizováno: 6:05 23. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eliška Černá a Jiří Kordík z Metronome Festivalu | Foto: Eliška Černá | Zdroj: Český rozhlas

Program zahrnoval stejně jako v pátek pokračování s DJ´s až do ranních hodin, vrcholem festivalu ale bylo vystoupení německých Kraftwerk s projekcemi ve 3D. Na jejich vystoupení přišlo nejvíc z návštěvníků festivalu, který se počtvrté konal na pražském Výstavišti. Jedni z průkopníků elektronické hudební scény nabídli divákům vedle muziky také projekci ve 3D.

Elektronická legenda Kraftwerk se v Praze naposledy představila v roce 2015 ve zcela zaplněném sále Fóra Karlín. Skupinu, jejíž jméno zní v překladu elektrárna, založili v Düsseldorfu v roce 1970 spolužáci z konzervatoře Ralf Hütter a Florian Schneider. 

Hity z 90. let

I v neděli vystoupili ve stylizovaných kostýmech, které splývaly s projekcí s digitálními záznamy zvukových frekvencí, zápisů počítačových algoritmů či sloganů a hesel odpovídajících jejich hudbě a textům.

Velký ohlas publika sklidila i skotská kapela Primal Screm, která zahrála své hity z 90. let i novější skladby. Překvapením pro mnohé možná bylo vystoupení britské kytaristky Anny Calvi, všestranné muzikantky, jíž zahraniční kritici přirovnávají k legendární Patti Smithové.

Text je převzatý z webu Radia Wave.

Eliška Černá, Jiří Kordík, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme