Absolvovat koncert Lucie je jako uběhnout maraton, říká Michal Dvořák

Hostem Radiožurnálu Sport byl hudebník a sportovec Michal Dvořák. V dětství studoval hru na klavír, po gymnáziu šel studovat FTVS. Prošel několika kapelami, než se stal jedním ze zakládajících členů kapely Lucie. Je víc sportovec, nebo hudebník? A jak se prolíná hudební kariéra se sportovními disciplínami? Ptal se Jan Pokorný.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětství měl prý rozdvojené: „Hrál jsem na piano a pral jsem se s babičkou, kdy můžu jít za klukama ven,“ směje se.

Kromě babičky na něj měl vliv jeho otec. „Táta byl můj vzor. Byl to horolezec a lyžař a hodně cestoval.“

Půl roku poté, co nastoupil na sportovní gymnázium, Michal založil první kapelu. „To byla taky revolta proti systému. Jezdil jsem na skejtu a hráli jsme bigbeat,“ vzpomíná.

Když byl v pátém ročníku FTVS, zažil raketový vzestup kapely Lucie – a školu už nedokončil. „Měl jsem našlápnuto na to být dobrým sportovcem, ale zvítězily múzy,“ směje se Michal Dvořák.

Přesto se jeho hudební dráha s tou sportovní čas od času propojí. „S Tomášem Belkem jsme dělali demo pro Slavii, napsal moc hezký text o symbolu vítězství. Nakonec to nedopadlo, protože nebyly peníze na natočení.“

A co sport a další členové kapely Lucie? „Kytarová sekce ke sportu nikdy moc netíhla,“ vzpomíná. „Ale jednou jsme hráli fotbalový ve Chvaleticích. Robert byl v bráně v hokejové výzbroji. Zarytě mlčel a tvářil se velmi zarputile, že jsme ho tam postavili,“ směje se.

Jan Pokorný, Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme