Mix klasické hudby a elektroniky. Floex a Tom Hodge spojily na novém albu síly se SOČR

V červnu 2018 vyjde u prestižního labelu Mercury KX konceptuální album A Portrait Of John Doe, které společně připravili Tomáš Dvořák alias Floex s britským skladatelem a producentem Tomem Hodgem. V červnu 2016 se uskutečnilo studiové natáčení orchestrální části, kompletní nahrávka vznikla v září loňského roku při živých koncertech ve Studiu 1 Českého rozhlasu a v součinnosti s rozhlasovými symfoniky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Ilustrační foto. | Foto: Ashley Rommelrath | Zdroj: Český rozhlas

Nahrávka A Portrait Of John Doe odkazuje ke každodenním okamžikům života jako protiváze neutuchající honby za výkonem, aktivitou a jedinečností.

Záznam koncertu

Záznam koncertu odvysílají stanice ČRo Vltava v rámci pořadu Jazz World Live ve čtvrtek 21. 6. od 21.00 hodin a ČRo Wave v pořadu Stage v sobotu 30. 6. od 23.00 hodin.

„Není portrétem někoho konkrétního, zároveň je portrétem kohokoli. Hudebně ztvárňuje příběh obyčejného člověka ve světě, který se nachází v napjatém očekávání čtvrté průmyslové revoluce. Hrdina alba – onen John Doe alias Jan Novák – čelí výzvám s humorem, nadsázkou a vnitřní imaginací,“ uvádí brand managerka Symfonického orchestru Českého rozhlasu Pavlína Stoklasová.

Ze spolupráce orchestru a zásadních osobností současné elektronické scény vzešlo album, kde se klasická hudba a avantgardní elektronika míchá do jedinečného organického universa.

Zmíněné zářijové koncerty se uskutečnily ve složení Floex – klarinet a midimarimba, Tom Hodge – piano, Kim Sheehan – zpěv, Chris Warner – klávesy a basa, Jakub Tengler – bicí a čtyřicet členů SOČRu pod vedením Marka Ivanoviće.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme