Hořící Bílý dům a mrtvý Donald Trump. Na Pearl Jam se snesla kritika kvůli kontroverznímu plakátu

Na americkou rockovou skupinu Pearl Jam se snesla vlna kritiky za plakát, jímž zvala na svůj pondělní koncert v americkém státě Montana. Na plakátu byla totiž karikatura, na níž hoří Bílý dům a podle některých tam leží i mrtvý americký prezident Donald Trump. Informovala o tom agentura AP.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plakát skupiny Pearl Jam | Foto: Twitter Pearl Jam

Koncertem, na nějž plakát lákal, chtěli podle AP rockeři podpořit demokratického kandidáta do Senátu Jona Testera, který pochází ze stejného města v Montaně jako baskytarista Pearl Jam Jeff Ament. Právě Ament spolu s jedním karikaturistou obrázek na plakátu namaloval.

Zaplněná O2 arena bouřila při koncertu Pearl Jam. Píseň Dissident věnovali Havlovi

Číst článek

Na obrázku je zobrazen hořící Bílý dům, nad nímž na traktoru letí Jon Tester. Před sídlem prezidenta USA leží na zemi mrtvola, na níž sedí orel. Na obrázku je i Testerův republikánský volební soupeř Matt Rosendale.

„Tento plakát od Pearl Jam je nechutný a odsouzeníhodný. Zobrazuje mrtvého prezidenta Trumpa a hořící Bílý dům. Jon Tester by ho měl odsoudit jako akt násilí a okázalý projev extremismu,“ řekl Rosendale americké televizi Fox News. Zástupce Testera ani skupina Pearl Jam televizi komentář neposkytli.

Plakát kritizoval i senátní výbor republikánů, ale také někteří fanoušci skupiny Pearl Jam. „Byli jste jednou z mých nejoblíbenějších kapel. Vždycky jsem věděl, že jste trochu více nalevo, ale tohle je úplně jiný level,“ napsal jeden z fanoušků na sociální síti.

„Je mi jedno, jak jste politicky orientovaní, ale tohle takzvané umění je prostě odporné. Čiší z něj nenávist, hloupost a neúcta k našemu národu,“ komentoval plakát další fanoušek skupiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme