'Muži jsou lepší dýdžejové než ženy.' Německého umělce za výrok vyřadili z festivalu

DJ Konstantin vyvolal v nedávné době kontroverzi, když v profilu pro německý časopis Groove prohlásil, že muži většinou bývají lepší v dýdžejingu než ženy. A že jsou ženy v průmyslu nepřiměřeně protežovány. Konstantin i jeho nahrávací společnost Giegling byli v návaznosti na dýdžejův výrok vyřazeni z line-upu k londýnskému festivalu Sunfall a sesypala se na ně vlna kritiky.

BERLÍN / LONDÝN Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mixážní pult dýdžeje (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Novinářka Laura Ahaová v článku píše, že Konstantin nepovažuje za férové, aby byly dýdžejky v současné době tolik propagované, jelikož jsou ve většině případů horší než muži. 

Konstantin měl dodat, že aby ženy v branži uspěly, musí nutně změnit své ženské způsoby a stát se více mužskými.

Organizátoři festivalu se k incidentu vyjádřili na facebookovém profilu. „Z úcty ke skvělému ženskému talentu, který letos na Sunfallu zahraje, musíme s lítostí oznámit, že night session s Gieglingem (Konstantinovou nahrávací společností, pozn. red.) neproběhne. Byli jsme šokováni Konstantinovým nedávným výrokem a zcela s ním nesouhlasíme," píše se ve vyjádření.

Zpráva přichází i navzdory prohlášení, které dýdžej zaslal médiím. „Je mi líto slov, které byly otisknuty. (...) Lituji toho, co bylo řečeno v soukromém rozhovoru s novinářkou, která očividně neocenila můj špatný smysl pro humor (...). Co bylo napsáno, neodráží mé názory ani něco, co by lidé z nahrávací společnosti někdy řekli nebo pociťovali," píše Konstantin ve zprávě.

V profilu pro Groove další členové nahrávací společnosti hovoří o tom, že sexismus v podstatě není v jejich skupině problémem. Jejich kolegyně vystupující pod jménem The Black Madona (Černá Madona) ale na svém twitteru uvedla, že zažila sexistické chování z Konstantinovy strany.

Kristina Roháčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme