Nahrávka dosud neznámé písně 'Brouka' Harrisona se v Londýně vydražila za víc než dva miliony

V Londýně vydražili nahrávku dosud neznámé skladby George Harrisona. Zájemce za ni zaplatil v přepočtu 2,2 miliony korun. Harrison píseň „Hallo, Miss Marry Bee“ složil a nahrál ještě v době, kdy vystupoval s Beatles - v roce 1968.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nahrávka dosud neznámé písně od člena Beatles George Harrisona a další předměty, které byly součástí aukce. | Foto: Jaromír Marek | Zdroj: Český rozhlas

Skladba je zjevně inspirovaná indickou hudbou. V době, kdy ji psal, jezdil Harrison často do ašrámu (poutní místo, kde přebývá guru a jeho žáci) v Rišikeši. Nakonec i samotná nahrávka putovala poštou do Indie, za jistou Marry Bee, která právě spolu s Harrisonovu manželkou pobývala v ašrámu.

Skladba je dlouhá minutu a čtyřicet vteřin a je nahrána na původním magnetofonovém pásku. Součástí aukce byly i dopisy a pohlednice, které si, stran nahrávky, vyměnili Harrison a jeho žena Pattie Boydová, z Indie do Londýna.

Člen Beatles George Harrison v roce 1974 | Zdroj: Wikimedia Commons

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme