Nový zvuk i dekorace. Elektronický Shotgun festival odkryl letošní hosty

Call Super, Kid Drama, Leibniz, Olivia nebo Paul du Lac přijedou na festival Shotgun zaměřený na současnou elektronickou hudbu. Pořadatelé letošní ročník naplánovali na 8. a 9. září, tradičně proběhne poblíž jezera Kristýna u Hrádku nad Nisou. DJs a elektroničtí hudebníci se představí na dvou pódiích.

HRÁDEK NAD NISOU Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Call Super vystoupí na Shotgun festivalu ve čtyřhodinovém setu

Call Super vystoupí na Shotgun festivalu ve čtyřhodinovém setu | Foto: Camille Blake | Zdroj: Facebook

Ve čtyřhodinovém setu se poprvé představí Call Super, berlínský producent a DJ původem z Londýna. Právě s londýnským klubem Fabric je spojen label Houndstooth, na kterém v roce 2014 vydal své debutové album Suzi Ecto, všeobecně považované za jedno z nejlepších alb roku. Call Super je úzce spjat také s úspěšným nizozemským vydavatelstvím Dekmantel Records.

Svůj debut na festivalu odehraje Damon Kirkham známý pod řadou uměleckých jmen, mimo jiné tvořil polovinu vlivné dvojice Instra:mental. Do Česka však přijede pod svým drumandbassovým egem Kid Drama. Kirkham je považován za jednu z vůdčích postav progresivních forem tohoto žánru, letos mu mimo jiné vyjde singl u kultovního vydavatelství Metalheadz. Jedním z vrcholů festivalu na severu Česka bude live vystoupení německé formace Leibniz, která přiveze čerstvé album pro známé vydavatelství Uncanny Valley.

Hudba pro lišky a abonmá na míru. Symfonický orchestr Českého rozhlasu představil novinky

Číst článek

Mezi progresivní postavy současného drumandbassu silně ovlivněného technem patří Jason Luxton tvořící jako Overlook a Kristian Jabs známý jako Pessimist. Oba jsou známí temným, minimalistickým zvukem na pomezí zlomených beatů a techna.

Oba na letošek naplánovali své dlouhohrající debuty. Overlook i Pessimist zaujali posluchače a tanečníky napříč elektronickými žánry, o čemž svědčí angažmá u respektovaného vydavatelství Blackest Ever Black. Díky Shotgun festivalu si je české publikum vychutná vůbec poprvé.

Hutný, dynamický zvuk v kombinaci se zálibou ve zvucích 80. let přiveze Olivia, členka polského kolektivu Chrono Bross a aktivní propagátorka techna a electra v jeho nejsyrovějších podobách. Olivia je rezidentkou známého klubu Szpitalna 1 a pravidelně se objevuje na festivalu Unsound a všech jeho mutacích napříč světem.

Letošní ročník přinese změny

Nizozemskou scénu zastoupí Paul du Lac, zakladatel uznávané značky Bio Rhythm Records. Ve svých setech bruslí na hraně syrověho house, detroit techna, electra či dark wavu.

Letošní ročník festivalu Shotgun nabídne také nový zvukový aparát. Venkovní dekorace, instalace a chill out zóny navrhne budoucí architekt Tomáš Ullrich. O vizualizaci první stage se postará studio _Stroy, druhou stage osvětlí pražská formace R/FRM. Jednodenní i dvoudenní vstupenky na festival jsou již v prodeji.

kul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme