OBRAZEM: Legendární Depeche Mode vyprodali pražský Eden, fanoušky čekaly přísné kontroly

Depeche Mode pražský koncert na vyprodaném fotbalovém stadionu ve vršovickém Edenu odstartovali skladbou Going Backwards z nové desky Spirit. Do Česka se vrátili po třech letech. Koncert provází zvýšená bezpečnostní i dopravní opatření.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ještě před Depeche Mode večer otevřela mladá britská synth-popová kapela F.O.X. a dánské alternativní duo The Raveonettes. Populární „depešáci" početné publikum navnadili reprodukovaným úvodem s písní Revolution z repertoáru The Beatles a novinkou Cover Me.

Depeche Mode v Praze koncertují v rámci turné Global Spirit Tour, na němž představují nové album Spirit. Turné začalo 5. května ve Stockholmu.

Evropská koncertní série bude zakončena 23. července v rumunské Kluži. Pokračovat pak bude v Severní a Jižní Americe. Koncert s očekávanou návštěvou kolem 20 000 lidí si vyžádal zvýšená bezpečnostní i dopravní opatření.

Skupina vznikla v roce 1980 v britském Basildonu. Celosvětově kapela podle dostupných zdrojů prodala na 100 milionů alb a singlů. Poprvé Depeche Mode v Praze vystoupili 12. března 1988, osm let po svém založení.

Poprvé za komunistického režimu v tehdejším Československu vystoupila skupina obsazující svými písněmi přední místa světových hitparád a zbožňovaná teenagery. Naposledy se v Česku představila v únoru 2014.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme