Už rok trpím Parkinsonovou nemocí, oznámil zpěvák Ozzy Osbourne

Jednasedmdesátiletý britský rocker Ozzy Osbourne oznámil, že trpí Parkinsonovou nemocí. O své diagnóze ví už téměř rok, řekl v pořadu Good Morning America televize ABC. „Je mi lépe, nyní přiznávám svým fanouškům, že mám Parkinsonovu nemoc,“ řekl Osbourne. „Zatajovat něco je těžké – nikdy se s tím necítíte dobře. Cítíte se provinile. Utajování mi moc nejde,“ dodal.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ozzy Osbourne na snímku z roku 2018 | Zdroj: Fotobanka Profimedia, Český rozhlas

„Před necelým rokem jsem byl v otřesném stavu,“ popisuje hudebník, který se proslavil působením v heavymetalové kapele Black Sabbath i během sólové kariéry. Jeho zdravotní stav zhoršilo i to, že upadl a musel na operaci krku, po které měl „pošramocené“ všechny nervy. Od operace má prý jednu ruku znecitlivělou.

Ulevíme od některých příznaků, ale Parkinsona zatím léčit neumíme, vysvětluje neuropsycholog

Číst článek

Loni v únoru a březnu zrušil koncertní turné nazvané No more tours 2. Fanouškům tehdy tvrdil, že potřebuje nabrat síly po zápalu plic.

V současnosti se Osbourne cítí lépe a je odhodlaný znovu vyrazit na turné, jeho manželka Sharon ale řekla, že v dubnu ho čeká léčba ve Švýcarsku. V listopadu má vystoupit v pražské O2 areně společně s britskou kapelou Judas Priest.

Parkinsonova choroba je neurodegenerativní onemocnění centrální nervové soustavy. Lidé s touto diagnózou postupně nejsou schopni ovládat nebo kontrolovat svůj pohyb. Toto onemocnění je nevyléčitelné, je však možné utlumit jeho příznaky a zpomalit jeho průběh.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme