Plastic People oslaví 50 let, v pražském paláci Akropolis zahrají i dosud neznámé skladby

Legendární kapela The Plastic People of the Universe (PPU) vystoupí v sobotu večer v pražském paláci Akropolis na oslavu výročí 50 let své existence. Koncert představí klasické skladby, nově zaranžované verze starých písní a dlouhá léta nehrané písně. Podle manažera kapely Jiřího Pichla nebudou chybět ani bývalí členové kapely a zazní i dosud neznámé skladby.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Plastic People of the Universe ve zkušebně v Holešovicích (rok 1972) | Foto: Oficiální stránky The Plastic People of the Universe

Výročního koncertu se zúčastní dlouholetí přátelé kapely a bývalí spoluhráči. Mezi hosty budou například bubeník Jan Brabec, pozounista Vladimír Dědek, Petr Placák, Josef Bobeš Rössler, Tomáš Schilla či režisér Břetislav Rychlík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si co o koncertu kapely říká její manažer Jiří Pichl

Na koncertu se však s největší pravděpodobností neobjeví violista Jiří Kabeš. Před dvěma lety se totiž s PPU kvůli neshodám rozdělili. Kabeš nyní stojí v čele skupiny, která se na svých stránkách označila jako PPU/New generation.

Legendární kapela v roce 2016 částečně obměnila svoji sestavu. Stávající členové - letitý kapelník Josef Janíček, lídr a většinový textař Vratislav Brabenec a bubeník Jaroslav Kvasnička - k sobě přizvali baskytaristu Johnnyho Judla jr. a kytaristu Davida Babku.

Slavné ‚bílé album‘ od Beatles slaví 50 let od vydání. Multižánrová deska položila i základy metalu

Číst článek

Skupinu založil v září 1968 baskytarista Milan „Mejla“ Hlavsa, dalšími členy byli Michal Jernek (zpěv, klarinet), Jiří Števich (kytara) a Josef Brabec (bicí). O několik měsíců později byl Brabec nahrazen Pavlem Zemanem a v červenci 1969 se ke skupině přidal kytarista a klávesista Josef Janíček.

The Plastic People of the Universe se za komunistického režimu stali obětí státní šikany, která vyvrcholila zatčením tehdejších členů Plastiků v březnu 1976 a vyvolala protesty kulturní veřejnosti.

Letos před začátkem srpnového koncertu v žižkovské Atriu zapsal starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS) současného kapelníka Janíčka do Knihy cti Prahy 3. Od vydání zatím poslední desky PPU Maska za maskou letos uplynulo deset let.

Iveta Vávrová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme