Policie představila sbírku odcizených věcí z Lennonovy pozůstalosti. Yoko Ono je zřejmě ukradl řidič

Dvoje Lennonovy brýle představila berlínská policie ve sbírce kradených předmětů. | Zdroj: Reuters

Berlínská policie shromáždila zhruba sto kradených předmětů, které patřily Johnu Lennonovi. Mnoho z kradených věcí našla policie v pondělí v autě Němce tureckého původu. Ten je pravděpodobně získal od Turka, který byl řidičem Lennonovy manželky Yoko Ono přes deset let a věci kradl nejčastěji u ní v bytě.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní mluvčí uvedl, že mezi nalezenými věcmi jsou dvoje Lennonovy brýle, jedny i s receptem od newyorského optika, pak také tři diáře, blok s písněmi, originální záznam koncertu Beatles z roku 1965 nebo hudební ocenění.

Berlínští policisté už dříve kvůli nálezu některých věcí Yoko Ono zkontaktovali a sešli se s ní na německém konzulátu v New Yorku. Řekla jim tehdy, že si krádeží nevšimla hned, protože se jednalo o věci běžné denní potřeby, navíc měl Lennon například několik brýlí a ztrácely se v místnostech, kde se pohybovalo mnoho personálu.

Turecký řidič, kterého policie z krádeží podezřívá, si už před deseti lety odseděl ve vězení 60 dní za tajné pořizování fotografií v bytě Yoko Ono.

Marie Štenglová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme