‚Rusko, milujeme tě!‘ vzkázala kapela Rammstein. Polibkem na pódiu dali najevo odpor proti homofobii

Dva členové německé heavymetalové kapely Rammstein se v pondělí během moskevského koncertu políbili přímo na pódiu. Svým činem chtěli dát najevo odpor vůči homofobii v Rusku, které je nechvalně známé svým odmítavým přístupem k LGBT komunitě. Ve středu o tom informoval deník The Independent.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kytaristy Paul Landers a Richard Kruspe zachytily kamery, jak se k sobě za zvuku písně Ausländer (Cizinec) pomalu přibližují, až si nakonec dají krátký polibek. Na svém instagramovém profilu následně skupina zveřejnila fotografii tohoto okamžiku, k níž připojila komentář v ruštině: „Rusko, milujeme tě!“

‚Chtěli, abychom se líbaly pro jejich potěšení.‘ Čtveřice náctiletých mužů zbila v Londýně lesbický pár

Číst článek

Zákony proti „homosexuální propagandě“ schválilo Rusko v roce 2013. Podle listu pomohly vytvořit nevlídnou atmosféru vůči členům LGBT komunity (homosexuálové, bisexuálové a transexuálové), kteří jsou čím dál častěji napadáni a v Čečensku se proti homosexuálům dokonce odehrály pogromy.

Dne 21. července byla v Petrohradě nalezena mrtvá přední aktivistka za práva LGBT.

Z ohledání vyplynulo, že žena utrpěla osm bodných a řezných ran do zad a obličeje, než ji pachatel uškrtil. Ještě před činem si stěžovala na policii, že dostává vyhrůžky smrtí.

Polibek na moskevském stadionu v Lužnikách se odehrál jen několik dní poté, co při koncertu v Polsku členové skupiny mávali duhovou vlajkou na nafukovacím člunu „plujícím“ po rukou diváků. Pár dní předtím se v polském Bialystoku střetli příznivci krajní pravice s LGBT aktivisty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme