‚Sexuální delikty a distribuce drog.‘ V Německu začali vyšetřovat zpěváka skupiny Rammstein

Německá prokuratura začala vyšetřovat zpěváka skupiny Rammstein Tilla Lindemanna kvůli jeho chování k ženám. Berlínská prokuratura potvrdila agentuře AFP informaci, kterou během středy zveřejnila některá německá média. Podle nich je Lindemann vyšetřován kvůli sexuálním útokům a nepovolené distribuci omamných látek. V uplynulých týdnech média přinesla svědectví několika žen o údajném sexuálním násilí ze strany zpěváka.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První koncert Rammstein v Praze

První koncert Rammstein v Praze | Foto: Dita Wenigová

Berlínské státní zastupitelství uvedlo, že vyšetřování bylo zahájeno „kvůli údajným činům v oblasti sexuálních deliktů a distribuce drog“. Dodalo, že obdrželo řadu podání od třetích osob, to znamená od lidí, kteří nejsou poškozeni zpěvákovým chováním.

Zpěvák kapely Rammstein odmítá obvinění z obtěžování žen, skupina kvůli tomu upravila turné

Číst článek

V uplynulých týdnech německá média přinesla řadu svědectví mladých fanynek kapely Rammstein o nevhodném chování šedesátiletého frontmana skupiny a jeho spolupracovníků. Podle těchto svědectví mladé ženy dostaly pozvánky do zázemí koncertů či na večírky po koncertech.

Tvrdí, že jim bylo naznačeno, že se očekává, že budou mít pohlavní styk s Lindemannem. Některé ženy také vyjádřily podezření, že dostaly drogy, aniž by o tom věděly.

Zahájení vyšetřování přivítala čtyřiadvacetiletá Shelby Lynnová ze Severního Irska, která jako první upozornila na Lindmannovo počínání, píše server Die Welt. Lynnová tvrdí, že sex se zpěvákem po koncertu ve Vilniusu odmítla. Má podezření, že po odmítnutí jí někdo nasypal drogy do pití a že Lyndmann s ní měl pohlavní styk ve stavu, kdy se nemohla bránit.

Minulý týden zpěvákovi právníci uvedli, že všechna tvrzení jsou falešná. Hodlají to prokázat u soudu. Kvůli podezřením ze sexuálního násilí svého zpěváka čelí skupina Rammstein výzvám k bojkotu v Rakousku a Švýcarsku. Ve středu má koncert na letišti ve slovenském Trenčíně, kde se očekávají desítky tisíc lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme