Zpěvák kapely Rammstein odmítá obvinění z obtěžování žen, skupina kvůli tomu upravila turné

Zpěvák německé metalové kapely Rammstein Till Lindemann ve čtvrtek prostřednictvím svých nově najatých právníků odmítl obvinění z nevhodného chování vůči ženám. Ohlásil také, že podnikne právní kroky vůči jednotlivým osobám, informovala agentura DPA.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé čekají frontu na produkty kapely Rammstein na prvním koncertu jejich turné v Mnichově

Lidé čekají frontu na produkty kapely Rammstein na prvním koncertu jejich turné v Mnichově (ilustrační foto) | Foto: Christine Uyanik | Zdroj: Reuters

Několik žen v uplynulých dnech 60letého Lindemanna obvinilo z nevhodného chování. Ženy tvrdily, že na večírcích po koncertech si na nich zpěvák s pomocí takzvané tekuté extáze nebo alkoholu vynucoval sexuální akty.

Zpěvák kapely Rammstein čelí nařčení ze sexuálního obtěžování. Někteří s ním už přerušují spolupráci

Číst článek

„Na sociálních sítích, zejména na instagramu, twitteru a youtube různé ženy vůči našemu mandantovi vznesly závažná obvinění,“ uvedli berlínští právníci Simon Bergmann a Christian Schertz.

„Opakovaně tak tvrdily, že na koncertech Rammsteinu byly s pomocí tekuté extáze, případně alkoholu omámeny, aby se náš mandant na nich mohl dopustit sexuálních aktů. Tato obvinění jsou bez výjimky nepravdivá,“ stojí v prohlášení.

Skupina Rammstein ve svém víkendovém prohlášení uvedla, že obvinění ji velmi zasáhla a bere je nanejvýš vážně. Na její zatím poslední koncert přišly ve středu večer na mnichovský olympijský stadion desetitisíce lidí.

Podle DPA kapela na rozdíl od prvních koncertů na aktuálním evropském turné vynechala píseň Pussy, při níž Lindemann na publikum stříká z obrovského pěnového děla ve tvaru penisu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme