Rolling Stones opět na vrcholu britského žebříčku. Na první místo je vynesla remastrovaná verze alba

Rocková kapela Rolling Stones se stala první hudební skupinou v historii, které se podařilo se svým albem obsadit na britském žebříčku první místo v rozmezí šesti desetiletí. Na špičku žebříčku v Británii se Rolling Stones dostali v pátek s remastrovanou verzí klasického alba Goats Head Soup, které bylo původně vydáno v roce 1973 a dosáhlo tehdy rovněž na první příčku. Informovala o tom agentura Reuters.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rolling Stones během koncertu v Hamburku | Zdroj: Reuters

Deska Goats Head Soup s některými dosud nevydanými nahrávkami vyšla minulý týden a o pouhých 800 prodaných kopií předstihla album Zeros britského zpěváka Declana McKenny, uvedla televize Sky News.

Rolling Stones tak již mají 13 alb, která v průběhu let ovládla britský žebříček, stejně jako Elvis Presley a Robbie Williams. Lepší jsou jen Beatles, jejichž alba byla na prvním místě celkem patnáctkrát, píše na svých webových stránkách Sky News.

Rolling Stones, kteří začali koncertovat v roce 1962, stále vyrážejí na turné, ačkoli jejich zpěvák Mick Jagger a kytarista Keith Richards už oslavili pětasedmdesátiny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme