‚Nemáme s nimi žádné smluvní vztahy.‘ Skupina Kryštof ukončila spolupráci s Agrofertem

Kapela Kryštof ukončila spolupráci s holdingem Agrofert, který patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO). „Nemáme žádné závazky ani smluvní vztahy,“ potvrdil serveru Info.cz manažer kapely Jan Lippert. Informaci potvrdila i druhá strana. Agrofert podporoval například Kryštof Kempy, tedy festivaly, které popová skupina pořádala.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Frontman kapely Kryštof Richard Krajčo nejdříve informaci odmítl okomentovat. (archivní foto) | Foto: Michal Klíma | Zdroj: MAFRA/Profimedia

Frontman kapely Kryštof Richard Krajčo nejdříve zvěsti odmítl okomentovat. Později se k ní vyjádřil manažer skupiny.

„Je to tak, že momentálně nemáme s Agrofertem žádné závazky ani smluvní vztahy vzhledem k projektům spojeným s kapelou Kryštof,“ potvrdil serveru Info.cz.

Colours of Ostrava letos navštíví kapela The Cure. Konec sponzoringu od Agrofertu festival neohrozil

Číst článek

Více k rozchodu ale ani jedna ze stran neřekla. „Je pravda, že jsme se pro tuto chvíli dohodli se skupinou Kryštof na ukončení spolupráce. Zároveň jsme se dohodli, že detaily nebudeme zveřejňovat,“ řekl mluvčí holdingu Karel Hanzelka.

Agrofert se objevil jako sponzor ještě na loňském Kryštof Kempu. Letos se festival nekoná, ale v pozvánkách na následující ročník, který bude probíhat v roce 2020, už holding nefiguruje.

Na Krajča se za spolupráci během let snesla vlna kritiky od dalších hudebníků české scény, například od písničkáře Tomáše Kluse.

Holding v minulosti sponzoroval například i hudební festival Colours of Ostrava, se kterým spolupracoval šest let. Agrofert ale podporu akce ukončil kvůli úsporným opatřením. „Společnost Agrofert nebude partnerem našeho festivalu v roce 2019,“ potvrdil tehdy mluvčí ostravského festivalu Jiří Sedlák.

Kvůli spolupráci na Colours of Ostrava v minulosti odmítlo vystupovat několik hudebníků - kromě již zmíněného Tomáše Kluse i hudebník Jiří Macháček, zpěvák Matěj Ruppert nebo herečka Iva Pazderková.

dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme