Chinaski, Žbirka a Koller. Na benefičním koncertě Světlo pro Světlušku zahrají i známě hvězdy

Charitativní koncert Světlo pro Světlušku se letos ponese v duchu hesla Pošli to dál. Vybízí tím k pomoci nevidomým a zároveň ukazuje, jak zrakově postižení pomáhají lidem kolem sebe a jsou inspirací ostatním. Na koncertu vystoupí mimo jiné Chinaski, Miro Žbirka, David Koller nebo Xindl X. Uskuteční se 19. října v Pražské křižovatce, tedy v kostelu sv. Anny v centru hlavního města. A lidé také budou moct během něj přispět na pomoc nevidomým.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světlo pro Světlušku | Foto: Studio Tyrš by Petra Komárková

Na charitativním koncertu zazní celkem osm hudebních vystoupení. Pozvání Světlušky na pódium do Pražské křižovatky letos přijali Chinaski, Lenka Filipová, Miro Žbirka, David Koller, Xindl X a Jananas, Tereza Černochová a Jakub Ondra.

Všechny písně zazní v duetech s nevidomými zpěváky. Doprovázet je bude smyčcový kvintet a světluščí sbor složený z Kühnova dětského sboru, nevidomých dětí Školy Jaroslava Ježka a ZŠ pro žáky s poruchami zraku na náměstí Míru v Praze.

Nebude chybět ani medailonek o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá s nevidomým sportovcem, trenérem a koučem Markem Moflárem z Prahy.

Radiožurnál a projekt Světluška přinesly nevidomým fanouškům basketbalový zápas Česka s Polskem

Číst článek

Součástí večera budou také tři předtočené reportáže Den POTMĚ, ve kterých jezdec freestyle motocrossu Martin Koreň a zrakově postižená Šarlota Kušnírová jezdí na motorce, hudebník a zpěvák Miro Žbirka a nevidomá Ráchel Skleničková spolu hrají a herec Jiří Langmajer a nevidomý Petr Veselý se potápějí.

Během přenosu mohou lidé podpořit Světlušku odesláním dárcovské SMS či prostřednictvím call centra přislíbit finanční dar na pomoc nevidomým.

Celým večerem provedou moderátoři Lucie Výborná z Českého rozhlasu a Jan Smetana z České televize.

A koncert bude 19. října od 22 hodin živě vysílat Česká televize na stanici ČT1 a Český rozhlas na stanici Radiožurnál. Lístky na koncert jsou k zakoupení ZDE.

ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme