Hudba pro lišky a abonmá na míru. Symfonický orchestr Českého rozhlasu představil novinky

Operní hvězda Adam Plachetka třikrát a pokaždé jinak, společné vystoupení s Anetou Langerovou nebo živý doprovod k animovanému filmu BBC Příhody lišky Bystroušky - nejen tyto koncerty připravuje pro příští sezonu Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SOČR | Foto: Český rozhlas

Basbarytonista Adam Plachetka vystoupí v nové sezoně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu hned třikrát. Říjnový koncert ve Foru Karlín bude ve znamení muzikálových hitů a jmenuje se Impossible dream stejně jako jedna ze skladeb, která tam zazní.

Spojení Impossible dream má ale pro Adama Plachetku ještě jeden význam. „Je to pro mě sen, který si plním po delší době a u kterého jsem si myslel, že už mě úplně v životě mine," prozradil pro Radiožurnál.

SOČR nadále hýří barvami a energií

Číst článek

Hlavní řada 12 koncertů v pražském Rudolfinu se jmenuje Když klasika je vášní. „Tipoval bych, že tím možná nejlepším koncertem by mohl být koncert se Stevenem Isserlisem, světovým cellistou, který bude na programu 27. listopadu. Bude ho řídit náš hlavní hostující dirigent Tomáš Brauner a bude mít na jedné straně francouzský repertoár a na druhé našeho Dvořáka," doplňuje svůj tip ředitel rozhlasových symfoniků Jakub Čížek.

K výročí 90. let od úmrtí Leoše Janáčka zazní ve Foru Karlín koncert s filmem pro celou rodinu. Promítat se bude animovaný snímek z dílny BBC Příhody lišky Bystroušky právě za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Pro příští sezonu přišel orchestr s jednou novinkou - abonmá na míru. „Je to nový prvek, kterým chceme vyjít vstříc posluchačům, kteří nemají úplně zájem stát se abonenty v klasickém smyslu, tedy koupit si 12 koncertů v Rudolfinu, ale chtějí si vybírat. Pokud si někdo zvolí pět a více koncertů, automaticky se mu nabídne sleva 20 procent. A my tomu tak trochu říkáme abonmá na míru," vysvětluje ředitel Jakub Čížek. Vstupenky na všechny koncerty se začnou prodávat od středy.

Regina Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme