Rozhlasoví symfonici nahráli ke stému výročí speciální píseň. Tvoří ji známé znělky z vysílání

Aneta Langerová, Mirai nebo Lenka Filipová – ti a mnozí další vystoupí 18. května v pražských Riegrových sadech. Společně tam s námi můžete oslavit 100 let rozhlasového vysílání na našem území. Na koncertu zazní i speciální píseň, která je složená ze známých rozhlasových znělek.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Padesátka symfoniků nahrála píseň k výročí v největším rozhlasovém studiu S1 na pražských Vinohradech

Padesátka symfoniků nahrála píseň k výročí v největším rozhlasovém studiu S1 na pražských Vinohradech | Foto: Jiří Štefl | Zdroj: Český rozhlas

Od znělky tehdejšího Českého rozhlasu 2 – Praha přes provokativní melodii ranní rozcvičky až po současný motiv Radiožurnálu. Padesátka symfoniků nahrála v největším rozhlasovém studiu S1 na pražských Vinohradech speciální píseň, složenou z tónů, které posluchači důvěrně znají z vysílání.

Přehrát

00:00 / 00:00

‚Od znělky Českého rozhlasu 2 až po motiv Radiožurnálu.‘ Poslechněte si reportáž Jiřího Štefla o nahrávání písně v audiozáznamu.

„Pro mě asi nejikoničtější znělkou, kterou si pamatuji z dětství, je ta, kterou měl pořad Pozor, zákruta. A pak se mi i vybaví znělka stanice Hvězda,“ říká Petr Wajsar, autor skladby Český rozhlas Story.

Speciální několikaminutovou skladbu doplní ještě videoprojekce, která přiblíží nejdůležitější momenty v historii rozhlasového vysílání.

„Hudebně to doufám není zdaleka tak hrozné, jako to bylo v realitě během druhé světové války a okupace vojsky v roce 1968. Obě tyto části se tam vyskytují hudebně. A myslím si, že i v rámci průvodního mluveného slova, bude posluchač srozuměn s tím, která ta část to je,“ doplňuje Wajsar.

Na každém tónu záleží, ostatně píseň budou v jeden okamžik poslouchat statisíce rozhlasových posluchačů. Instrumentalisté proto každou část nahrávají několikrát.

Oslavy 100 let rozhlasového vysílání na našem území začnou v pražských Riegrových sadech ve čtvrtek 18. května po 18. hodině. Program uslyší živě i posluchači Radiožurnálu, Dvojky a regionálních stanic Českého rozhlasu.

Padesátka symfoniků nahrála píseň k výročí v největším rozhlasovém studiu S1 na pražských Vinohradech | Foto: Jiří Štefl | Zdroj: Český rozhlas

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme