Ve věku 62 let zemřel jazzový houslista Didier Lockwood

Ve věku 62 let zemřel v neděli francouzský jazzový houslista Didier Lockwood, který byl znám jako jeden z průkopníků spojování různých hudebních žánrů. Podle agentury AFP o tom informoval jeho agent. Hudebník, který se podílel na více než dvou desítkách alb a několikrát zavítal i do Česka, zemřel na infarkt den po svém posledním koncertu.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Didier Lockwood | Foto: Philippe Levy-Stab | Zdroj: Oficiální stránka Didiera Lockwooda

Lockwood začal fúzovat hudební žánry již na počátku své kariéry, když se v 17 letech stal členem kapely Magma hrající progresivní rock, kde experimentoval se zvukovými možnostmi elektrických houslí. Poté se věnoval rovněž spojování jazzu s etnickou či klasickou hudbou, když nahrál například album „Jazz a diva“ se sopranistkou Caroline Casadesusovou, svou někdejší manželkou.

Kromě nahrávání alb a koncertování se věnoval rovněž hudební pedagogice, když vytvořil vlastní metodu výuky hry na housle a založil školu hudební improvizace.

Několikrát koncertoval i na českých pódiích, navštívil mimo jiné festivaly v Českém Krumlově či v Bechyni.

Svůj vůbec poslední koncert odehrál v sobotu v pařížském jazzovém klubu Blomet. Lockwood byl ženatý s operní zpěvačkou Patricií Petibonovou a měl tři dcery.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme