V Rokycanech se lidé naposledy rozloučili se zpěvačkou Věrou Bílou. Dorazili i její příznivci ze zahraničí

V Rokycanech se v sobotu dopoledne uskutečnil pohřeb romské zpěvačky Věry Bílé, která zemřela 12. března ve věku 64 let v plzeňské nemocnici. Na pohřeb s bohoslužbou a uložením rakve do hrobu na místním hřbitově dorazily stovky lidí z celého Česka i ze zahraničí. Na celou akci dohlížela policie, pomáhala hlavně řídit provoz.

FOTO Rokycany Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obřad začal v kostele Panny Marie Sněžné na rokycanském náměstí v 10.45 hod. Po mši se shromáždil průvod a za pohřebním vozem prošel celým městem až na místní hřbitov, kde byla rakev uložena do hrobu.

Podle serveru Romea.cz se už ve čtvrtek konala v kostele v Liverpoolu v Anglii za velké účasti rodiny a přátel zádušní mše za zpěvačku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Rokycanech se dnes lidé naposledy rozloučili s romskou zpěvačkou Věrou Bílou

Věra Bílá byla na přelomu tisíciletí zřejmě nejznámější zpěvačkou z Česka ve světě, proslavila se zejména vystupováním se skupinou Kale. Před lety vyprodala i pařížskou Olympii, s Kale se zařadila mezi hvězdy etnické hudby.

Později ale propadla hraní na automatech, kvůli podlomenému zdraví koncertovala výjimečně. Poznamenala ji také smrt manžela a syna. Žila na ubytovně v Rokycanech.

Poslední týdny před smrtí ale připravovala návrat ke koncertování po 15 letech ve spolupráci se zpěvákem Janem Bendigem a bývalým členem kapely Kale Milanem Krokou. Zemřela jen čtyři dny před prvním vystoupením koncertní šňůry v Sokolově.

Martina Klímová, Kateřina Jiřincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme