Prahu rozezní Víkend komorní hudby, hrát se bude i v národní bance

Na různých místech v hlavním městě se v sobotu koná Víkend komorní hudby v rámci mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Na Hudební a taneční fakultě AMU vystoupí houslistka Ludmila Pavlová a ruská klavíristka Alissa Firsovová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova České národní banky v Praze | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

V České národní bance zahraje francouzské smyčcové kvarteto Zaide. V Pražské křižovatce, tedy kostele sv. Anny, se představí PhilHarmonia Octet Prague a v klubu Roayal uvedou německou hráčku na těremin Carolinu Eyckovou a klavíristu Jana Kučeru.

Nové varhany ve svatovítské katedrále zahrají příští rok v létě. Ve sbírce chybí necelé dva miliony

Číst článek

Pavlová a Firsovová nabídnou díla Johanna Sebastiana Bacha, Francise Poulenca, Karola Szymanowského a Maurice Ravela. Na koncertu kvarteta Zaide zazní skladby Josepha Haydna, Györgyho Ligetiho a Bohuslava Martinů.

Soubor PhilHarmonia Octet Prague s hobojistou Vilémem Veverkou uvede díla Wolfganga Amadea Mozarta, Gideona Kleina, Isanga Yuna a Antonína Dvořáka. Návštěvníci Nokturna s těreminem v klubu Roayal se pak mohou těšit na na Labuť Camilla Saint-Säense či Vokalízu Sergeje Rachmaninova.

Letošní 74. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zahájila 12. května symfonická báseň Má vlast Bedřicha Smetany v podání Bamberských symfoniků pod vedením Jakuba Hrůši. Festival zakončí Toulouský národní orchestr.

Program obou jeho vystoupení nabízí špičkové sólisty - na koncertu 3. června flétnista Emmanuel Pahud zahraje koncert Jacquese Iberta, při druhém večeru houslista Renaud Capuçon vystoupí v houslovém koncertu Antonína Dvořáka. Největší česká přehlídka klasické hudby nabízí pět desítek koncertů. Více informací a program je na www.festival.cz.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme