Maringotka, Island nebo D1. České kapely vydaly ke svým singlům videoklipy z různých míst

Nové klipy zástupců české populární hudby zvou posluchače na tak rozdílná místa, jako je maringotka, dálnice D1, italská riviéra nebo Island. Díky možnosti prezentace na YouTube v posledních letech klipy téměř automaticky doprovázejí vydávané singly. Videoklipy jsou také součástí vyhlašování některých hudebních cen.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapela Wohnout při křtu knihy Wohnout: Sladkých dvacet | Zdroj: Profimedia

Kapela Wohnout zve fanoušky do své maringotky. Klip Miss Maringotka ze stejnojmenné desky vznikal v lesích u Ústí nad Labem.

„Natáčeli jsme na úžasném místě. Maringotky všeho druhu korespondovaly se skalnatou oázou plnou čerstvého sněhu. A byla zima. Naše role byly stanoveny přesně tak, jak to k nám sedí. Tedy tři zaprášené báby a Matěj drsný švihák,“ popsal natáčení kytarista a zpěvák Honza Homola.

Příběhový videoklip natočil Michal Skořepa. Hlavní roli vedle členů Wohnout dostala jediná dáma, pražská burleska a malířka vystupující pod jménem Therese Rosier.

Úsměvnou parodií situace na dálnici D1, písničkou Stojíme, stojíme, natočil jako klip představitel nové vlny českých písničkářů Aleš Petržela. Vítěz festivalu Porta 2017 s touto skladbou nyní boduje v éteru i na sociálních sítích.

Láska nebeská nebo Titanic

Zpěvačka Marta Jandová v novém klipu Milovat parafrázuje slavné milostné scény z kultovních filmů, jako jsou Pretty Woman, Láska nebeská, Duch nebo Titanic.

Scénář klipu je společným nápadem zpěvačky a režiséra Tomáše Krejčího. Mileneckého partnera ztvárnil zpěvák Václav Noid Bárta. „Ze začátku jsem vůbec nevěděla, koho se mám zeptat. Přece jenom to měl být někdo, s kým bych se nestyděla, kdo má smysl pro humor a s kým si rozumím,“ podotkla Jandová.

Zpěváka Thoma Artwaye v novém klipu Can't Wait pronásleduje tajemná fanynka. Skladba je třetím singlem z alba All I Know, za které je Artway nominován na cenu Anděl v hlavní kategorii Sólový interpret. Videoklip v režii Ondřeje Urbance vznikl na italské riviéře loni v létě.

Island a Chodov

Nový singl Tamaryšek kapely Chinaski doprovází videoklip režiséra Jakuba Mahdala. Vznikal na Islandu a v domově seniorů na Chodově.

„Píseň samotná se docela vymyká tvorbě Chinaski a je trošku temnější a smutnější než ostatní. Je o životě a všech jeho vrcholech a pádech. Snažil jsem se to vyjádřit i ve videoklipu,“ podotkl režisér Mahdal ke snímku, v němž pozoruje život mladého páru a přesouvá jej v čase do domova seniorů. Do hlavních rolí obsadil Annu Kadeřávkovou a Karla Jirmanna.

O videoklip ke skladbě Beat ve swingu souboru B-Side Band se postarala režisérská dvojice Hana Mikolášková a Filip Novák. Hudbu a text složil herec a muzikant Lukáš Janota, finální mastering se pak uskutečnil ve slavném studiu Abbey Road.

Swingu zůstali tvůrci věrní jak stylově s jemnou naivní nadsázkou, tak hlavně díky strhujícímu tanci. Proto kromě zpěváka Vojtěcha Dyka a členů B-Side Bandu pozvali na natáčení také tanečníky a stepaře v čele s choreografem Pavlem Strouhalem. Klip se natáčel v pražské La Fabrice, která se pro tři natáčecí dny proměnila v industriální filmový ateliér.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme