Zemřela Yvonne Přenosilová. Zpěvačce a redaktorce rádia Svobodná Evropa bylo 76 let

Ve věku 76 let zemřela Yvonne Přenosilová. Radiožurnálu to potvrdil Radko Kubičko, který s ní pracoval v rádiu Svobodná Evropa. Yvonne Přenosilová patřila v 60. letech k nejvýraznějším zpěvačkám československé hudební scény.

Praha (Aktualizováno: 16:38 11. 9. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Yvonne Přenosilová

Yvonne Přenosilová | Foto: Dušan Dostál | Zdroj: ČTK

Yvonne Přenosilová spolupracovala s kapelou Olympic i pražským divadlem Semafor. Zpěvačka je ale také známá pro hity jako Boty proti lásce a vystupovala také v zahraničí. Třeba ve Velké Británii vydala svůj singl When My Baby Cries.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si poslední rozhovor Radiožurnálu se zpěvačkou Yvonne Přenosilovou

Po podepsání manifestu Dva tisíce slov emigrovala do západního Německa, kde pracovala jako pozemní letuška. V Německu se také vdala, a to za barona von Stuckmana. S ním pak měla syna Maxe. 

Později začala pracovat v rádiu Svobodná Evropa, a to i poté, co se po sametové revoluci v roce 1994 vrátila do České republiky. 

„Poznal jsem ji jako kolegyni velice přátelskou, která byla slavná už ze 60. let. Poté zase vystupovala, ale hudební kariéru už úplně nenastartovala. Zůstala věrná spíše moderátorské, novinářské práci,“ vzpomíná její bývalý kolega z rádia Svobodná Evropa Radko Kubičko, který v současné době pracuje pro Český rozhlas Plus.

Přenosilová spolupracovala třeba i s Karlem KrylemI po odchodu ze Svobodné Evropy působila v řadě rozhlasových stanic.

Adéla Burešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme