VIDEO: Britský královský orchestr složil skladbu na počest věcí zapomenutých ve vlacích

Zapomněli jste si někdy ve vlaku kufr, mobilní telefon, nebo třeba deštník? Tuhle nepříjemnou příhodu mívají každý den lidé po celém světě. Britský královský orchestr takovým nebohým předmětům vytvořil vlastní skladbu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní sekvenci skladby vévodí trubka. Spolu se smyčci se poté přidává perkusista s metličkami, hrající na zapomenuté surfovací prkno a skoro dvoumetrový nafukovací kaktus. Přitom přikopává do pneumatiky na auto.

Dva houslisté hrají na struny barevnými deštníky, čelista si zase vystačí se snowboardem. A ke klarinetům a hobojům se postupně přidává i hráčka na pumpičku a její kolegyně s hadicí u pusy, informuje Radiožurnál.

Zubní protéza i sjezdové lyže, ztráty a nálezy ukrývají různé poklady

Číst článek

Kufr plný kondomů

Než skladba dospěje do finále, posluchači uslyší dohromady 11 304 tónů. Tedy stejně jako počet věcí ve ztrátách a nálezech britské železniční společnosti East Midlands Trains.

Přepravní společnost chtěla upozornit na věci, o které se nikdo nehlásí. Každý rok je jich prý na 38 milionů v přepočtu za 26 miliard korun. Většinu z nich začnou lidé shánět do několika hodin. Až o čtvrtinu se ale nikdo nepřihlásí. Dopravce nabízí mimo jiné online formulář, kterým se o ztracenou věc můžete přihlásit.

Nejčastěji se ztrácí kabáty, mobilní telefony a peněženky. Najdou se ale i opravdu netradiční kousky. Za poslední rok zaměstnanci East Midlands ve svých vlacích našli třeba drahé obrazy, kartonového Donalda Trumpa v životní velikosti, syrové vepřové maso, a nebo kufr plný kondomů.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme