Hvězdou karlovarského festivalu bude Casey Affleck. K Oscarovi přidá cenu od Bartošky

Herec Casey Affleck bude hlavním hvězdou letošního karlovarského festivalu. Držitel Oscara a Zlatého Globu za film Místo u moře převezme na mezinárodním festivalu v Karlových Varech cenu prezidenta a uvede film A Ghost Story.

Karlovy Vary Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MMFKV

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary proběhne letos od 30. června do 8. července

Cassey Affleck se začal ve filmech objevovat ve druhé polovině 90. let. Ve filmu Dannyho parťáci si charismatický herec se zasněným pohledem zahrál po boku takových hvězd jako George Clooney nebo Matt Damon. S o tři roky starším bratrem Benem Affleckem se zase potkal například ve filmu Dobrý Will Hunting.

Na ocenění z nejvyšších - na Oscara a Zlatý Globus - si musel počkat až do roku 2017. Obě ceny a desítky dalších posbíral za hlavní roli ve filmu Místo u moře. Do Karlových Varů si v létě přijede pro Cenu prezidenta Mezinárodního filmového festivalu.

A nejen to, jak potvrzuje prezident festivalu Jiří Bartoška: „Zároveň přijíždí i s režisérem snímku The Ghost Story Davide Lowerym. Budeme moct uvítat oba tvůrce osobě, film bude mít speciální projekci, kterou uvedou hlavní představitel a režisér snímku," řekl Radiožurnálu Jiří Bartoška.

Ministr upřednostnil politické tlaky, z budoucnosti festivalu jsem nervozní, říká vnučka autorky Thermalu

Číst článek

O účasti Casseyho Afflecka jednal karlovarský filmový festival už dřív. Mělo to ale jako u dalších pozvaných hvězd jeden podstatný filmový háček, který Bartoška vysvětlil: „V červenci je nejvíc světla a všichni touhle dobou točí. I Susan Sarandon byla pozvaná nadvakrát. Spíš to byl problém technický, než že by někdo neměl zájem nebo nechtěl přijet."

Cassey Affleck není jen herec. Film Light of My Life, ke kterému napsal scénář, režíruje ho a hraje v něm hlavní roli, by měl přijít do kin příští rok.

Regina Květoňová, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme