Koncert Tindersticks se přesunul do klubu Roxy

V pražském klubu Roxy hraje britská skupina Tindersticks. Koncert se do nově zrekonstruovaného klubu musel kvůli počasí přesunout ze Střeleckého ostrova.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

STUART A. STAPELS a Tindersticks | Foto: Stanislav Soukup

Skupina Tindersticks, která vnikla v roce 1992, v Praze představuje nové album Falling Down a Mountain. Podle hudebního dramaturga Rádia Wave Tomáše Turka se skupina vrátila do formy.

„Oproti koncertu před dvěma lety v divadle Archa nabírají na síle, na kterou lapili české publikum. Přesto je dnešní koncert zaplněn zčásti, předloni byla Archa plná,“ říká Turek.

Tindersticks chytili druhý dech a mají poměrně aktivní období. Frontman skupiny Stuart Stapels vydal dvě sólová alba, letos vydali jako skupina desku Falling Down a Mountain.

„Je to deska, o které lze mluvit jako o jednom z vrcholů skupiny. Mají spoustu nových členů a znovu je tam volný duch, pro který jsou Tindersticks u českého publika oblíbení,“ dodává Tomáš Turek.

Koncert se koná v nově zrekonstruovaném klubu Roxy. Tindersticks jsou po otevíracím večírku první skupinou, která v klubu koncertuje.

Jan Richter, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme