Kulturní tipy v době koronaviru: premiéra pohádky Paleček nebo koncert zpěváka Petra Koláře

V pondělí 11. května se divákům otevřou některá kina. I dál ale bude v provozu autokino na pražském Žižkově. V neděli večer se bude na festivalu Art Parking promítat Oscary oceněný životopisný film Zelená kniha.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Švandovo divadlo na Smíchově | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 2.5,©

Berenika Kohoutová čte Krvavý Bronx

Povídka, která je inspirovaná skutečnými novinovými články z 19. století, které vám jen tak nedají spát. To je Krvavý Bronx editora Martina Reinera. Z knihy, která vás vezme do brněnské čtvrti Cejl, četla v sobotu večer na instagramovém účtu časopisu Voque zpěvačka Berenika Kohoutová a v neděli bude číst herečka Eva Burešová.

Premiéra pohádky Paleček ON-LINE

Buchty a loutky se zvou k divákům domů s premiérou pohádky Paleček. Z pražského Švandova divadla se bude vysílat živě od 17.00.

„Žili spolu jeden muž a žena a ti nemohli mít děťátko. Kdyby měli alespoň malinkaté, velké jako palec... A hele, ono se to nakonec povedlo! Je tedy opravdu jen jako palec, kluk jeden, začali mu tedy říkat Paleček.“

Brigita a Štěpán ze zkušebny

Ani umělci, kteří se objevují především na pódiích klubové scény, během koronavirové pandemie nezahálejí. Brigita Cmuntová a Štěpán Klouček jsou absolventy muzikálového oddělení na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Společně tvoří pop-folkové duo, které funguje od roku 2013. Fanouškům teď nahráli půlhodinové video, na kterém zpívají své autorské písně.

Petr Kolář zpívá

Český zpěvák a muzikálový herec Petr Kolář zazpívá svým fanouškům na speciálním on-line streamu. Na koncertu vystoupí s kompletní kapelou. „Zastihla nás nelehká doba, která omezuje náš volný pohyb. Zdaleka však neomezuje virtuální prostor a možnost se podívat na koncerty, zábavu, kulturu, sport...“ Od 20.30 si vystoupení může zapnout každý, kdo si zakoupí virtuální vstupenku.

Art Parking promítá Zelenou knihu

V pondělí 11. května se divákům otevřou některá kina. I dál ale bude v provozu autokino na pražském Žižkově. V neděli večer se bude na festivalu Art Parking promítat Oscary oceněný životopisný film Zelená kniha.

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme